Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pracowity rok dla policyjnej grupy SPEED. Znamy tegoroczne statystyki

Dodano: 21.10.2023 | 10:20

Na zdjęciu: Policjanci z grupy SPEED przedstawili statystyki swoich działań za trzy kwartały 2023 roku.

Fot. KPP Świecie / zdjęcie ilustracyjne

Ponad 36 tysięcy pojazdów skontrolowali w trakcie dziewięciu miesięcy 2023 roku policjanci, którzy wchodzą w skład kujawsko-pomorskiej grupy SPEED. – Nie ma i nie może być tolerancji dla kierujących, których nieodpowiedzialne zachowanie zagraża bezpieczeństwu na drogach – mówią.

Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej grupy SPEED przedstawili statystyki w okresie od 1 stycznia do końca września 2023 roku. Te dziewięć miesięcy było dla policjantów niezwykle pracowite. – Policjanci z grupy SPEED pełnią służbę na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego – mówi Kamila Ogonowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Od początku roku, policjanci w trzech kwartałach 2023 r., skontrolowali 36 089 pojazdów. – Ujawnili 36 389 wykroczeń drogowych, z czego 27 135 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących – dodaje Ogonowska i podaje kolejne statystyki: – Nałożono 29 527 mandatów karnych, z czego 22 833 za przekroczenie obowiązującej w danym miejscu prędkości, skierowano do sądu 722 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe.

W tym okresie, mundurowi zatrzymali 319 praw jazdy, z czego 178 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, a także 1 355 dowodów rejestracyjnych. Poza tym, ujawnili oni także 251 przestępstw dotyczących ruchu drogowego. – 112 z nich polegało na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości – podkreśla Ogonowska.

Już wkrótce dzień Wszystkich Świętych, a także Święto Niepodległości. To okres, gdzie na drogach będzie prowadzony wzmożony ruch, a nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych będą dbały wzmocnione patrole policyjne. – Nie pozwólmy, aby przez nieodpowiedzialne zachowanie na drodze ginęli ludzie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – kończą funkcjonariusze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments