Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pracowity rok policjantów z bydgoskiej grupy SPEED. Funkcjonariusze podają statystyki

Dodano: 02.09.2023 | 16:07

Na zdjęciu: To jest pracowity rok dla policjantów z bydgoskiej grupy SPEED, którzy podali statystyki za osiem miesięcy tego roku.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

To było pracowite osiem miesięcy tego roku dla policjantów z bydgoskiej grupy SPEED. – Efekty naszej pracy odczuli ci kierowcy, którzy za nic mieli obowiązujące przepisy ruchu drogowego – mówią.

Wystarczy spojrzeć na dane, jakie przedstawiają policjanci za okres od stycznia do sierpnia br. Tylko w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku, funkcjonariusze z grupy SPEED skontrolowali niemal 11,8 tys. pojazdów, ujawnili ponad 12,3 tys. wykroczeń drogowych (przeszło 8,9 tys. z nich dotyczy przekroczenia dopuszczalnej prędkości), nałożyli blisko 10,5 tys. mandatów dla kierowców (w tej liczbie jest 7,8 tys. dla tych kierujących, którzy jechali za szybko niż dopuszczają przepisy). Poza tym, do sądu skierowali 274 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe, zatrzymali 95 praw jazdy i niemal 350 dowodów rejestracyjnych, a także ujawnili 62 przestępstwa dotyczące ruchu drogowego.

Każdego dnia bydgoscy policjanci ruchu drogowego tworzący grupę SPEED wyjeżdżają do służby nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. I to właśnie funkcjonariusze z grupy SPEED w ostatnim dniu wakacji zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę mercedesa w rejonie ulic Twardzickiego i Korfantego w Fordonie.

Szybko okazało się, że kierujący nie miał włączonych świateł mijania, a jedynie te do jazdy dziennej, a to nie było jego jedyne przewinienie. – Przeprowadzona przez policjantów kontrola stanu trzeźwości 54-latka wykazała, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Bydgoszczanin stracił prawo jazdy i musi liczyć się dalszymi konsekwencjami prawnymi związanymi z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niekorzystaniem ze świateł mijania podczas jazdy w czasie deszczu – kończy kom. Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
Obywatel
5 miesięcy temu

Że im tak nie nudno jeździć w kółko po S5