Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPracownicy Pesy mogą się zaszczepić przeciw COVID-19. W zakładzie ruszył punkt szczepień [ZDJĘCIA]
04.06.2021 | 18:15

Pracownicy Pesy mogą się zaszczepić przeciw COVID-19. W zakładzie ruszył punkt szczepień [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Punkt szczepień przeciwko COVID-19 został w piątek uruchomiony na terenie bydgoskiej Pesy.

Fot. PESA Bydgoszcz / materiały prasowe

W bydgoskiej Pesie wystartowały szczepienia przeciwko COVID-19. – Przez dwa dni zaszczepionych zostanie ponad sześćset osób – informuje bydgoski zakład.

Bydgoska Pesa rozpoczęła w piątek (4 czerwca) realizację szczepień pracowników przeciwko COVID-19 w ramach programu szczepień w zakładach pracy. – Z oferty bezpłatnych szczepień organizowanych przez Pesę skorzystać mogli pracownicy, ich rodziny oraz współpracownicy, włącznie z pracownikami zagranicznymi – mówi kierownik działu BHP w Pesie Elżbieta Muszyńska, która jednocześnie pełni funkcję szefa sztabu COVID-19 w bydgoskim zakładzie. Jak informuje Muszyńska, zainteresowanie szczepieniami było bardzo duże. – Stąd decyzja o rozłożeniu szczepień na dwa dni – dodaje.

Punkt szczepień zlokalizowany jest w budynku hali montażu końcowego tramwajów. – Dla osób korzystających ze szczepień przygotowano wstępną poczekalnię z punktem informacyjnym, punkt wypełniania ankiet medycznych, dwa stanowiska lekarskie i dwa pielęgniarskie oraz specjalną przestrzeń, w której pracownicy mogli przebywać na obserwacji po samym szczepieniu – informuje Pesa. W firmie powołano specjalny sztab antycovidowy, który – jak słyszymy w zakładzie – funkcjonuje do dzisiaj. – Wdrożyliśmy zalecane przez służby sanitarne procedury – mówią przedstawiciele firmy i precyzują, że wśród procedur jest m.in. obowiązkowy pomiar temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu na teren firmy, system pracy został też zmieniony. – Jednocześnie przez cały czas realizowana jest akcja edukacyjna, wykorzystująca wszystkie narzędzia komunikacji wewnętrznej, od plakatów czy ulotek, aż po multimedia, ekrany w stołówkach, specjalne wygaszacze komputerów czy komunikację sms – dodaje Maciej Grześkowiak z zespołu prasowego PESA Bydgoszcz.

W trakcie dwóch najbliższych dni, zaszczepionych zostanie w sumie blisko sześćset osób.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści