Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h NE
H 0 • L -2
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPremiera „Kleru” w Bydgoszczy! [NAJLEPSZE CYTATY]
24.09.2018 | 12:41

Premiera „Kleru” w Bydgoszczy! [NAJLEPSZE CYTATY]

Na zdjęciu: Projekcja filmu odbyła się w największej sali kinowej w Bydgoszczy

Fot. fot. MB

W Bydgoskim kinie Helios blisko 500 osób obejrzało pierwszy niefestiwalowy pokaz filmu „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: reżyser Wojciech Smarzowski oraz aktorzy: Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Matysiak oraz Stanisław Brejdygant.

Szczegółów tego, co można było zobaczyć na ekranie nie zdradzimy. Prezentujemy jednak zbiór najciekawszych wypowiedzi, które padły podczas kilkudziesięciominutowej rozmowy poprojekcyjnej, którą poprowadzili: Marcin Kowalski (Markomedia.pl, felietonista metropoliabydgoska.pl) oraz Katarzyna Zdanowicz (TVN24).

„Gwarantuję, że na tym spotkaniu nikt Ciebie Wojtku nie ocenzuruje” – Marcin Kowalski, prowadzący imprezę (markomedia.pl | felietonista metropoliabydgoska.pl)

„Gdy załatwiałem jakąś sprawę w banku, jedna z Pań w okienku powiedziała: może Pan o nas film nakręci, co tu się dzieje! Myślę jednak, że kolejny nagramy może o telewizji publicznej?” – Wojciech Smarzowski, reżyser.

„W domu mam około 100 siekier. Lubię rano chodzić po tarasie trzymając jedną z nich w ręku i wsłychiwać się jak oddycha moja śpiąca rodzina” – Wojciech Smarzowski, reżyser.

„Pojawią się zaraz zarzuty, że ateista nagrał film o kościele. Czy filmy o kosmosie kręcą wyłącznie kosmonauci?” – Wojciech Smarzowski, reżyser.

„Kilku aktorów mi odmówiło, ale tylko jeden przyznał wprost, że zrobił to ze względu na wiarę. Myślę, że oni po prostu się bali. Ja jednak taką decyzję szanuję, każdy odpowiada za swoje życie. Nie mam o to pretensji czy żalu” – Wojciech Smarzowski, reżyser.

„Na Macieja Stuhra po <<Pokłosiu>> spadła fala hejtu. Jednak to co Was czeka po tym filmie, to przy tym małe piwo” –Marcin Kowalski, prowadzący.

„Arek dla Wojtka zrobi wszystko. Jeżeli trzeba by się naprawdę podpalić, to zrobiłby to bez wątpienia” – Agnieszka Matysiak, aktorka, prywatnie żona Arkadiusza Jakubika.

„Są na pewno księża głęboko wierzący, którzy pomagają ludziom. Chciałbym ich jednak zapytać, jak się czują, dając swoją twarz tej instytucji, uwiarygadniając sobą to, co w niej się dzieje” – Wojtek Smarzowski, reżyser.

„Moi synowie pokazali mi w internecie, że naprawdę nazywamy się Goldstein. Ja jestem Aron Goldsetin, a moja żona to Salcia. Coś w tym jest, bo ma duży nos” – Arkadiusz Jakubik, aktor.


Powiązane treści