Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePrawie dwudziestu kierowców straciło prawo jazdy w ciągu jednego dnia! Akcja policji na ulicach Bydgoszczy
policja Bydgoszcz
25.04.2020 | 12:45

Prawie dwudziestu kierowców straciło prawo jazdy w ciągu jednego dnia! Akcja policji na ulicach Bydgoszczy

Na zdjęciu: W czwartek, 23 kwietnia bydgoscy policjanci sprawdzali prędkość pojazdów między innymi na alei Jana Pawła II.

Fot. KWP Bydgoszcz

Aż dziewiętnaście praw jazdy odebrali policjanci z bydgoskiej „drogówki” w konsekwencji czwartkowych pomiarów prędkości na głównych ulicach miasta. – Mały ruch panujący na drodze w dobie walki z epidemią nie uprawnia nikogo do łamania przepisów – przypomina kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Bydgoscy funkcjonariusze swoją akcję przeprowadzili na najdłuższych arteriach – ulicy Fordońskiej (droga krajowa nr 80), Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II (droga krajowa nr 5). W ciągu zaledwie kilku godzin zatrzymano dziewiętnaście osób, które w terenie zabudowanym przekroczyły prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. – Mały ruch na drodze powoduje, przynajmniej u niektórych kierowców, znacznie cięższą nogę na „gazie” – komentuje kom. Słomski. I dodaje, że za popełnione wykroczenia wszyscy kierowcy zostali także ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Policyjne działania były prowadzone zarówno przy użyciu ręcznych mierników prędkości, jak również wideorejestratorów umieszczonych w nieoznakowanych radiowozach. W akcji wzięli udział między innymi mundurowi ze specjalnej grupy SPEED. Powstała ona w ubiegłym roku, a jej głównym celem jest eliminowanie z dróg piratów drogowych. – Dbamy, aby na naszych drogach było bezpiecznie – podkreśla Słomski.

Policjanci apelują o odpowiedzialność za kierownicą. – Pamiętajmy, że nasze nieodpowiedzialne zachowanie może być przyczyną tragedii na drodze – wskazuje Przemysław Słomski. I dodaje, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków, także na ulicach miasta czy drogach w regionie.

Potwierdzają to zresztą statystyki. W 2019 roku na trasach w województwie kujawsko-pomorskim wydarzyło się niemal tysiąc wypadków [CZYTAJ WIĘCEJ], co czwarty miał miejsce na terenie Bydgoszczy i w powiecie bydgoskim. W ich konsekwencji zginęło ponad dwieście osób. Co piąty wypadek spowodowany był nadmierną prędkością.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści