Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H -1 • L -3
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPremier powołał Radę Doradców Politycznych. W jej skład weszli Król i Kownacki
piotr król
05.03.2021 | 13:04

Premier powołał Radę Doradców Politycznych. W jej skład weszli Król i Kownacki

Na zdjęciu: Poseł Piotr Król odebrał nominację do Rady Doradców Politycznych z rąk premiera Mateusza Morawieckiego.

Fot. Facebook Piotr Król

Bydgoscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król i Bartosz Kownacki weszli w skład nowego organu pomocniczego prezesa Rady Ministrów – Rady Doradców Politycznych. Ma ona oceniać sytuację ekonomiczno-polityczną w Polsce i odpowiadać za opracowywanie analiz, opinii i ekspertyz.

W skład Rady Doradców Politycznych weszło 21 osób. – To specjaliści różnych dziedzin, doświadczeni zarówno w pracy w parlamencie, jak i samorządzie – informuje Kancelaria Premiera. Jej przewodniczącym został były minister energii, poseł Krzysztof Tchórzewski. Ponadto w nowym gremium zasiadają m.in. Marek Suski, Janusz Śniadek czy Henryk Kowalczyk, a także dwóch parlamentarzystów wybranych z okręgu bydgoskiego: Piotr Król i Bartosz Kownacki.

To wielki zaszczyt i odpowiedzialność – ogłosił po otrzymaniu nominacji Król. – Dziękuję za zaufanie Panie Premierze – skomentował decyzję o powołaniu do Rady Kownacki.


CZYTAJ TAKŻE: Trwają prace nad Bydgoską Kartą Mieszkańca


Do głównych zadań Rady Doradców Politycznych będzie należało dokonywanie oceny sytuacji polityczno-ekonomicznej kraju – w szczególności w sytuacjach kryzysowych. Oprócz tego członkowie Rady zajmą się przedstawianiem propozycji, ocen i opinii dotyczących celów politycznych i strategicznych rozwoju kraju oraz kierunków polityki wewnętrznej i zewnętrznej w celu zapewnienia wzrostu pozycji międzynarodowej Polski oraz zamożności jej obywateli. – Udział w pracach Rady jest nieodpłatny, jej członkowie nie otrzymają wynagrodzenia – zapewnia KPRM.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
10 miesięcy temu

Tak dokładnie „politycznych”, coś rodem z PRL.

Powiązane treści