Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaPrestiżowy tytuł dla Exploseum! Doceniła je Polska Organizacja Turystyczna
19.02.2017 | 10:09

Prestiżowy tytuł dla Exploseum! Doceniła je Polska Organizacja Turystyczna

Nagrody wręczono w piątek w Poznaniu.

Na zdjęciu: Sala Alfreda Nobla w bydgoskim Exploseum.

Fot. archiwum

Bydgoskie Exploseum znalazło się w gronie atrakcji certyfikowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Wyniki konkursu na najlepszy produkt turystyczny w kraju w roku 2016 ogłoszono w piątek podczas targów Tour Salon w Poznaniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poznaj bydgoskie atrakcje – zapisz się na zwiedzanie z przewodnikiem!

Certyfikaty POT przyznawane są co roku za najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne turystom produkty. Do ogólnopolskiego finału Exploseum, czyli Centrum Techniki Wojennej DAG Fabrik Bromberg dotarło dzięki zwycięstwu w regionalnym etapie (prowadzonym przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną). Za rywali miało Festiwal Smaku w Grucznie oraz wodniacki festiwal Ster na Bydgoszcz.

Exploseum jest jedenastą atrakcją regionu, która otrzymała certyfikat POT. Wcześniej otrzymały go między innymi: Wyspa Młyńska, festiwal Camerimage, ale także Festyn Archeologiczny w Biskupinie, toruńskie planetarium czy Chełmno jako „Miasto Zakochanych”.

Mieszczące się na obszarze parku przemysłowego Exploseum powstało w 2011 roku. Ruiny dawnej fabryki zbrojeniowej zaadoptowano na potrzeby interaktywnej wystawy poświęconej dziejom techniki i uzbrojenia. Placówka działa w ramach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego.


Powiązane treści