Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 18
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPrezentacja katalogu IKEA z charytatywnym akcentem [ZDJĘCIA]
IKEA Bydgoszcz
05.09.2018 | 17:17

Prezentacja katalogu IKEA z charytatywnym akcentem [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Marijan Willemse, dyrektor sklepu IKEA Bydgoszcz.

Fot. Stanisław Gazda

IKEA zaprezentowała swój nowy katalog. Przedstawiciele mediów mogli zapoznać się ze szczegółami publikacji, która trafia już do bydgoskich skrzynek pocztowych. Podczas spotkania nie zabrakło też akcentu charytatywnego – szwedzka sieć przekazała bowiem darowiznę dla świetlicy socjoterapeutycznej „Niezapominajka” w Inowrocławiu.

Nowy katalog IKEA 2019 w odróżnieniu od swoich poprzedników pokazuje aranżację całych domów, a nie jak wcześniej – pojedynczych pomieszczeń. Motywem przewodnim folderu jest pogodzenie ze sobą potrzeb wszystkich domowników. Zaprezentowany przez pracowników bydgoskiego sklepu spot reklamowy „Niech żyje to, co między nami” pokazuje, jak różne są oczekiwania młodzieży i dorosłych, których łączy jednak ten sam dom. A dbanie o dom to – zdaniem szwedzkiej sieci – dbanie o siebie nawzajem.

IKEA planuje też nowe kolekcje specjalne. Niektóre z nich odejdą od nurtu minimalistycznego (kolekcja SAMMANHANG), a inne będą formą uczczenia 75-lecia założenia marki (kolekcja GRATULERA). Z okazji jubileuszu do asortymentu sklepów powróci kilka mebli, wykonywanych w latach 1950-1960, 1970-1980 oaz 1990-2000.

Tradycją oddziałów IKEI jest wspieranie lokalnych organizacji, zajmujących się pomocą innym. W poprzednich latach przedstawiciele bydgoskiego sklepu przekazali darowizny potrzebującym w Bydgoszczy i Toruniu. Teraz przyszedł czas na Inowrocław i świetlicę socjoterapeutyczną „Niezapominajka”. IKEA sfinansuje i wykona nową aranżacje pomieszczeń świetlicy, w której prowadzone są zajęcia dla dzieci. Inspiracją dla pracowników sklepu mają być pomysły przedstawicieli mediów, którzy otrzymali zadanie zaprojektowania wyglądu pomieszczeń. Podczas jego wykonywania musieli uwzględnić potrzeby placówki oraz metraż i funkcje pomieszczeń.


Powiązane treści