Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPrezes ProNatury nagrodzony
złoty laur pronatura bydgoszcz
01.12.2018 | 08:52

Prezes ProNatury nagrodzony

Na zdjęciu: Statuetka Heraklesa i dyplom dla prezesa Konrada Mikołajskiego.

Fot. mat. prasowe

Kapituła konkursu „Dyrektor Roku 2017 Zakładów Oczyszczania Miast” uhonorowała najlepszych prezesów i dyrektorów z sektora gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce. Złoty Laur otrzymał Konrad Mikołajski, prezes ProNatury.

Szef bydgoskiej spółki znalazł się w gronie czterech osób, które otrzymały nagrodę. Poza Mikołajskim, otrzymali ją prezesi przedsiębiorstw z Połczyna Zdroju, Kędzierzyna-Koźla oraz Malborka. Dyrektorem Roku został Prezes Zarządu Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie Jacek Połomka.

Konkurs o tytuł „Dyrektora Roku Zakładów Oczyszczania Miast” to mająca siedemnastoletnią tradycję inicjatywa Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast i redakcji „Przeglądu Komunalnego”. Uroczyste wręczenie dyplomu i statuetki Heraklesa nastąpiło w środę, 28 listopada podczas Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON w Warszawie. Jest to jedno z ważniejszych spotkań branży komunalnej w Polsce.

Jestem dumny, że Kapituła konkursu zauważyła i doceniła poczyniony przez 10 ostatnich lat rozwój ProNatury oraz jej wkład w system gospodarki odpadami Bydgoszczy. Prestiżowe wyróżnienie, które otrzymałem, nie byłoby możliwe, gdyby nie ciężka i dobra robota wszystkich pracowników Spółki – powiedział Konrad Mikołajski po odebraniu Złotego Lauru.

ProNatura została założona w 2008 roku. Spółka realizuje zadania własne gminy w zakresie gospodarki odpadami, utrzymania czystości i porządku oraz ochrony środowiska. Prowadzi działalność w zakresie przyjmowania odpadów do unieszkodliwiania/przetwarzania, segregowania odpadów, odbierania odpadów od bezpośrednich wytwórców oraz oczyszczania miasta.


Powiązane treści