Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 15
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaPrezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem! „Jesteśmy w kontakcie ze służbami medycznymi”
duda s10
24.10.2020 | 08:38

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem! „Jesteśmy w kontakcie ze służbami medycznymi”

Na zdjęciu: Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Solcu Kujawskim w trakcie kampanii wyborczej w czerwcu br.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prezydent Andrzej Duda miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 – przekazały w sobotę rano służby głowy państwa. – Prezydent czuje się dobrze – zapewnił minister w jego kancelarii Błażej Spychalski.

Pierwsze, jeszcze nieoficjalne informacje o możliwym zakażeniu koronawirusem u prezydenta Dudy przekazali dziennikarze RMF FM. Po kilkudziesięciu minutach potwierdził je na Twitterze wspomniany minister Spychalski. Z jego wpisu wynika, że doradcy prezydenta są „w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi”.


Z ustaleń RMF FM wynika, że źródłem zakażenia u prezydenta mógł być jeden z pracowników Służby Ochrony Państwa. Już wcześniej stwierdzono tam bowiem ognisko zakażeń koronawirusem. Z uwagi na dodatni wynik testu Andrzeja Dudy na kwarantannę udał się minister Spychalski.

Warto dodać, że jeszcze w piątek prezydent odbył szereg spotkań i wizyt. Zwyciężczyni tenisowego French Open Idze Świątek wręczył Złoty Krzyż Zasługi, a jej ojcu Tomaszowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Wizytował również powstający na Stadionie Narodowym tymczasowy szpital przeznaczony do zajmowania się pacjentami chorymi na COVID-19, czyli chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
11 miesięcy temu

Na pewno chory? Czy raczej ucieka przed protestami?

Martha
Martha
11 miesięcy temu

Standardowa procedura w ostatnim czasie – jak rolnicy strajkowali i chcieli rozmawiać z Premierem, to ten szybko uciekł na kwarantannę, teraz protestują Kobiety to Prezydent robi to samo. Kpina z Narodu!

Powiązane treści