Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPrezydent Bruski częstował kawą przed dworcem. „To inwestycja będąca dziś przykładem”
10.10.2018 | 21:23

Prezydent Bruski częstował kawą przed dworcem. „To inwestycja będąca dziś przykładem”

Na zdjęciu: Prezydent Bruski zorganizował dziś briefing prasowy przy dworcu Bydgoszcz Główna.

Fot. ST

Prezydent Rafał Bruski spotkał się dziś z samego z rana z dziennikarzami przed dworcem kolejowym. Dlaczego tam? Otóż minęły już trzy lata od otwarcia wyremontowanego obiektu.

–  Szybko przyzwyczajamy się do tego, co dobre, więc chcieliśmy przypomnieć – zaczął prezydent, który przy okazji wspomniał też o inwestycjach, które wkrótce będą realizowane w pobliżu. Okolica jest objęta Gminnym Programem Rewitalizacji, przy Rycerskiej BTBS będzie budował blok mieszkalny, a ratusz planuje wykonać prace koncepcyjne dla przedłużenia linii tramwajowej od ul. Rycerskiej do Gdańskiej. – Patrzę na banner obok. Można się albo uśmiechać, albo budować i zmieniać miasto – stwierdził  Bruski, spoglądając na zawieszony niedaleko banner Tomasza Latosa.

Wraz z prezydentem na konferencji pojawiła się między innymi Maria Wasiak. Obecna zastępczyni Bruskiego, a w momencie otwarcia wyremontowanego dworca minister infrastruktury i rozwoju, wspominała, jak przebiegała przebudowa budynku. – To przykład dobrego wykorzystania środków unijnych. Kolej podzieliła się dofinansowanie z miastem. To, że inwestycja została zlokalizowana w Bydgoszczy, wynikało z analizy sieci transportu i dobrego zdiagnozowania roli miasta. Wtedy uczyliśmy się współpracy z miastem. Dzisiaj tamte działania to wzór postępowania przy kolejnych inwestycjach.

Jak dodał Bruski, współpraca nie była łatwa, gdyż na terenie inwestycji zlokalizowane były miejsca należący do kolei i należące do miasta, gdzie teraz są przejścia podziemne. – Zależało nam na wspólnym przetargu, aby przebudowa była wykonana na przez jednego wykonawcę, na jednakowo dobrym poziomie. Udało się to – podsumował prezydent, który po zakończeniu pozostał jeszcze w pobliżu dworca, aby z kawą powitać mieszkańców.


Powiązane treści