Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 5 • L 5
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPrezydent Bruski pojawi się w filmie z Więckiewiczem i Topą. Zobacz zdjęcia z planu!
Rafał Bruski - SF
11.02.2020 | 10:05

Prezydent Bruski pojawi się w filmie z Więckiewiczem i Topą. Zobacz zdjęcia z planu!

Na zdjęciu: Prezydent Rafał Bruski pojawi się w filmie Miasto Marcina Sautera.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rafał Bruski, Iwona Waszkiewicz, Marzena Matowska oraz inni znani bydgoszczanie pojawią się w roli statystów w najnowszym filmie Marcina Sautera pt. Miasto. Na ekranie zobaczymy też gwiazdy polskiego kina.

„Miasto” łączy w sobie wątki obyczajowe z kryminałem w stylu noir. Reżyserem i scenarzystą jest bydgoszczanin Marcin Sauter, a film w całości kręcony jest w Bydgoszczy i okolicach. Główne role grają Bartłomiej Topa i Karolina Gruszka, a na ekranie zobaczymy też Roberta Więckiewicza oraz… prezydenta Rafała Bruskiego, jego zastępczynię Iwonę Waszkiewicz i Marzenę Matowską, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. Pojawią się też znane w naszym mieście osoby ze świata kultury i sztuki. Wszystkie te „bydgoskie postacie” wystąpią w roli statystów.

Pierwszy klaps na planie “Miasta” padł 19 września zeszłego roku. Ekipa kręciła m.in. na ul. Warmińskiego, Dworcowej, Gdańskiej czy na Starym Mieście.  Zdjęcia potrwają do marca, a premierę przewidziano na jesień 2020 roku. Film produkuje POKROMSKI Studio, a głównym koproducentem jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Produkcja otrzymała dotację od Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, a także z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści