Prezydent wyróżnił profesorów
Dodano: 17.11.2015 | 18:00Na zdjęciu: Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Akademii Muzycznej i Collegium Medicum UMK.
Fot. Sebastian Torzewski
We wtorek prezydent Rafał Bruski spotkał się z rektorami bydgoskich uczelni oraz profesorami, którzy w tym roku otrzymali nominacje z rąk Prezydenta RP.
Prezydent Bruski pogratulował zebranym profesorom oraz podziękował im za tworzenie potencjału akademickiego miasta. Wręczył także nagrody finansowe. Każdy z zaproszonych gości przedstawił się oraz w paru zdaniach opowiedział o swoich naukowych dokonaniach i zainteresowaniach. Następnie dyskutowano także o sytuacji polskiego szkolnictwa oraz zmianach w przygotowaniu studentów na przestrzeni lat.
Wyróżnienia z rąk prezydenta odebrali: prof. Anna Nowak (Akademia Muzyczna), prof. Alina Woźniak (Collegium Medicum UMK), prof. Kazimierz Fabisiak (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), prof. Jacek Maciejewski (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), prof. Krzysztof Stafański (Collegium Medicum UMK), prof. Michał Szpinda (Collegium Medicum UMK) oraz prof. Yuriy Zorenko (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego). W imieniu prof. Wojciecha Michniewskiego (Akademia Muzyczna) wystąpił rektor uczelni Jerzy Kaszuba.
- Abramczyk Polonia rozbiła Innpro ROW Rybnik. Zapis relacji na żywo - 21 czerwca 2026
- Po meczu z Rybnikiem farbowali włosy. Wspominamy mecz Polonii Bydgoszcz sprzed ponad 20 lat - 21 czerwca 2026
- Hel, Kołobrzeg i Bory Tucholskie. Wracają wakacyjne pociągi - 19 czerwca 2026














![Startuje budowa kąpieliska w Bydgoszczy. Wstęp będzie bezpłatny [WIZUALIZACJE] KĄPIELISKO PARK CENTRALNY](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/05/kapielisko-park-centralny-wizualizacje-2026-UMB-4-150x150.jpg)



