Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Primark w Bydgoszczy! Znamy możliwy termin otwarcia

Dodano: 15.02.2024 | 13:21

Na zdjęciu: Wiemy, gdzie i kiedy ma otworzyć się Primark w Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

Sieć Primark kontynuuje ekspansję w Polsce. Detalista ogłosił plany otwarcia nowego sklepu w Bydgoszczy. Będzie to pierwszy sklep na północy Polski i jednocześnie siódmy w całym kraju.

Primark to międzynarodowy detalista odzieżowy zatrudniający ponad 70 tysięcy pracowników w szesnastu krajach Europy i USA. Firma powstała w 1969 roku pod marką Penneys. Jak podkreślają jej przedstawiciele, jej celem jest zapewnienie przystępnych cenowo wyborów dla każdego – od artykułów codziennego użytku po wyróżniającą się stylem odzież damską, męską i dziecięcą. W ofercie Primarku znajdziemy również kosmetyki, artykuły wyposażenia domu i akcesoria.

Primark dąży do oferowania bardziej zrównoważonej odzieży i chwali się, że 55% ubrań marki jest wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych w bardziej zrównoważony sposób. Detalista zobowiązuje się do zwiększenia tej liczby do 100% do 2030 roku.

Skupiając się na tworzeniu wyjątkowych doświadczeń w sklepach, Primark kontynuuje ekspansję na nowych i istniejących rynkach, a do końca 2026 roku sieć chce posiadać 530 sklepów, włączając w to planowane w najbliższym czasie wejście na Węgry – czytamy w komunikacie prasowym sieci.

Primark w Bydgoszczy. Znamy lokalizację

Siódmy sklep Primark w Polsce, a jednocześnie pierwszy w północnej części Polski, powstanie w centrum handlowym Zielone Arkady. Nowy sklep w Bydgoszczy zajmie łącznie 3200 mkw. powierzchni handlowej, oferując najnowsze trendy modowe, a także artykuły codziennego użytku (w tym odzież damską, męską i dziecięcą), kosmetyki i artykuły wyposażenia domu.

Otwarcie nowego sklepu Primark stworzy do 150 miejsc pracy dla lokalnej gospodarki w Bydgoszczy – informuje sieć. Rekrutacja już się rozpoczęła, a oferty pracy można znaleźć na stronie https://pl.kariera.primark.com/retail –  Primark zapewnia, że kolejne procesy zostaną uruchomione w nadchodzących miesiącach. Możliwości zatrudnienia obejmują stanowiska visual merchandisers, human resources oraz doradców klienta. – Praca w Primark to szansa na zbudowanie kariery w handlu detalicznym na całe życie, z etatami dostępnymi w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin – zaznacza detalista.


CZYTAJ TAKŻE: Gorąca dyskusja o Hali Targowej. Dlaczego stała się „jedną wielką stołówką”?


Cieszymy się, że możemy dziś ogłosić plany dotyczące naszego siódmego sklepu w Polsce. Sukcesywna ekspansja pokazuje nasze zaangażowanie w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli w regionie z ogromnym potencjałem przyszłego wzrostu. W tym roku mija pięć lat odkąd rozpoczęliśmy tutaj swoją działalność, otwierając nasz pierwszy sklep w Lublanie na Słowenii. W tym czasie wiele nauczyliśmy się od naszych lokalnych klientów i nadal ciężko pracujemy, aby zapewnić doskonałe doświadczenia zakupowe, z których Primark jest znany na całym świecie. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć w Europie Środkowo-Wschodniej, a naszym celem jest posiadanie 16 sklepów w 6 krajach CEE do 2025 roku – mówi Maciej Podwojski, szef sprzedaż Primarku na Europę Środkowo-Wschodnią.

Primark kontynuuje umacnianie swojej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej: dziś sieć ogłosiła również otwarcie drugiego sklepu w Pradze, który dołączy do flagowej lokalizacji na Placu Wacława. Jeszcze w tym roku detalista wejdzie na 17. rynek na świecie i 6. w Europie Środkowo-Wschodniej, otwierając sklep w Budapeszcie na Węgrzech, a także uruchomi trzeci sklep w Rumunii, w Timisoarze.

Primark w Bydgoszczy. Kiedy otwarcie?

Jak zapewnia Ewa Krassowska, dyrektor centrum handlowego Zielone Arkady, centrum przy Wojska Polskiego 1 jest największe w regionie i posiada najszerszą ofertą najemców w różnych branżach oraz ma najwyższe kompetencje w branży fashion w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Planowane otwarcie sklepu Primark bardzo nas cieszy, tym bardziej że wzmocni to naszą pozycję jako lidera wśród centrów handlowych w regionie. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie wiele satysfakcji, zarówno nam, jak i klientom – dodaje Krassowska.

Kiedy zatem ma nastąpić otwarcie sklepu Primark w Bydgoszczy? Międzynarodowa sieć przekazała, że nastąpi to w kolejnym roku finansowym – czyli w okresie między wrześniem 2024 a wrześniem 2025 roku. Możliwe jest zatem, że Primark w Bydgoszczy otworzy się przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia, ale niewykluczone jest uruchomienie sprzedaży dopiero na wiosnę bądź lato 2025 roku.

Czytaj więcej o centrum handlowym Zielone Arkady Bydgoszcz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
Wojciech
2 miesięcy temu

Chociaż raz wyprzedziliśmy miasto takie jak Gdańsk 🙂

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Nie ma się czym chwalić. Ale dla takiej wsi taki sklep to wydarzenie roku 2024.

Wojciech
Wojciech
2 miesięcy temu

No Ci powiem, że nie do końca. Nawet w Poznaniu było głośno o otwarciu Primarka. A jeżeli śledzisz branżowe strony www to informacja pojawiła się dziś na każdej. Więc widocznie Piotr sam jesteś wsiok.

Rysio
Rysio
2 miesięcy temu

Nie wiem czym ludzie się zachwycają. Byłem raz przez 3 minuty w tym sklepie i o 3 minuty za długo xD

Adam
Adam
2 miesięcy temu

Ty byłeś raz 3 minuty, ale są osoby które jeżdżą do tego sklepu do innego miasta żeby zrobić zakupy. Monopolowe nie są dla każdego, tak samo ten sklep. O IKEA też było głośno że się podniecamy, a przyjeżdża tutaj cały region. Swego czasu był nawet autobus do Torunia.