Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 4
6C
Pt
7C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleProdukowali nielegalnie papierosy znanych marek. Wpadli w ręce bydgoskich śledczych
papierosy_bydgoszcz_gniewkowo-akcja policja
13.12.2017 | 11:43

Produkowali nielegalnie papierosy znanych marek. Wpadli w ręce bydgoskich śledczych

Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano nawet na kilka mln zł.

Na zdjęciu: W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nielegalnie produkowali papierosy światowych marek.

Policjanci wspierani przez jednostkę antyterrorystyczną weszli na teren jeden z posesji w centrum Gniewkowa i zatrzymali trzy osoby. Mężczyźni byli w trakcie produkcji papierosów. W pomieszczeniu zorganizowana była profesjonalna fabryka papierosów. Stworzono linię produkcyjną, gdzie wytwarzane były papierosy.

Podczas przeszukania pomieszczenia śledczy zabezpieczyli blisko 140 tys. sztuk papierosów, część z nich podejrzani już zdołali zapakować w kartony, by następnie wprowadzić je na rynek. Ponadto zabezpieczono przeszło 5 ton krajanki tytoniowej, bibuły, filtry i tekturowe opakowania. Jak ustalono, straty Skarbu Państwa mogą przekroczyć 3,5 mln zł.

Trzej mężczyźni w wieku 32, 41 i 46 lat już trafili do aresztu. Za popełnione przez nich przestępstwo grozi im wysoka grzywna oraz nawet do trzech lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści