Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 13 • L 13
10C
Czw
11C
Pt
15C
Sob
19C
Nd
25C
Pon
Metropolia BydgoskaZDROWIEMedyczne ciekawostkiProf. Marek Harat z prestiżowym wyróżnieniem! Został „Promotorem Polski”
profesor Marek Harat Bydgoszcz
03.03.2018 | 14:01

Prof. Marek Harat z prestiżowym wyróżnieniem! Został „Promotorem Polski”

Przełom lutego i marca przyniósł dwie ważne informacje dla Kliniki Neurochirurgii bydgoskiego szpitala wojskowego.

Na zdjęciu: Prof. Marek Harat za swoje dokonania na polu neurochirurgii został wyróżniony tytułem "Promotora Polski".

Fot. 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką

Profesor Marek Harat z bydgoskiego szpitala wojskowego został, decyzją zarządu fundacji godła promocyjnego „Teraz Polska”, uhonorowany za swoje dokonania tytułem „Promotora Polski”. A wszystko zaledwie kilkadziesiąt godzin po uroczystości otwarcia wyremontowanej Kliniki Neurochirurgii, którą kieruje.

Tytuł „Promotora Polski” przyznawany jest osobom, które mają szczególne zasługi na polu naukowym, biznesowym lub kulturalnym i budują tym samym markę narodową Polski. W gronie tym znalazły się osobistości, które dzięki swojej pracy doprowadziły do wzmacniania pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. „Panu profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie szpitala wojskowego, z którym od lat związany jest prof. Harat.

Jednym z tych sukcesów, choć zespołowych, nie indywidualnych, jest zakończenie po kilkunastu miesiącach remontu Kliniki Neurochirurgii, której kierownikiem jest prof. Marek Harat.  W miniony poniedziałek odbyło się jej uroczyste otwarcie. Brali w nim udział między innymi: sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Sebastian Chwałek, wicewojewoda Józef Ramlau, a także zastępczyni prezydenta Anna Mackiewicz czy biskup Jan Tyrawa. Władzom kliniki został przekazany symboliczny klucz do zmodernizowanych pomieszczeń.

Nowa Klinika Neurochirurgii liczy 55 łóżek, jest wyposażona w klimatyzowaną, 10-osobową salę intensywnego nadzoru, a także jednoosobowe sale do leczenia powikłań zakaźnych (posiadają monitoring i specjalnie wydzieloną dyżurkę dla pielęgniarek). Na ścianach kliniki pojawiły się również motywy miejskie – efektowne zdjęcia przedstawiające urokliwe zakątki Bydgoszczy, w tym panoramę z widokiem na Operę Nova z perspektywy wieżowca Nordic Haven czy nabrzeże Brdy z nowymi spichrzami, gdzie mieści się między innymi budynek banku. W klinice pracuje blisko 70 osób.

Koszt remont Kliniki Neurochirurgii wyniósł 4,5 miliona złotych. 2 mln zł przekazało na ten cel MON.

Powiązane treści