Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny profesor z „Biziela”. Dr Jacek Budzyński odebrał nominację

Dodano: 15.11.2023 | 20:17

Na zdjęciu: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył dr hab. n. med. Jackowi Budzyńskiemu - kierownikowi Kliniki Angiologii Szpitala Biziela - tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Fot. Szpital Biziela

Dr hab. n. med. Jacek Budzyński, prof. UMK w końcu odebrał przyznaną już w 2021 roku nominację profesorską. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył kierownikowi Kliniki Angiologii Szpitala Biziela tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Prof. dr hab. n. med Jacek Budzyński w roku 1993 ukończył studia z wyróżnieniem na kierunku lekarskim Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Od początku swojej pracy zawodowej jest związany ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy – jest specjalistą chorób wewnętrznych, gastroenterologii i angiologii. Od 1 sierpnia 2018 roku jest zatrudniony na stanowisku kierownika Kliniki Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych. Prowadzi pacjentów hospitalizowanych w Klinice, wykonuje zabiegi z zakresu radiologii zabiegowej na naczyniach obwodowych, przyjmuje pacjentów w Poradni Chorób Naczyń oraz konsultuje chorych Szpitala Uniwersyteckiego nr 2.

Stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem uzyskał w roku 2001; 11 lat później otrzymał habilitację. Jest współautorem i autorem 448 publikacji i doniesień zjazdowych. – Prowadził i prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego (do roku akademickiego 2015/2016) oraz studentów prawie wszystkich kierunków kształcenia na Wydziale Nauk o Zdrowiu: dietetyka, elektroradiologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne. Wykładał także dla uczestników studiów doktoranckich i studiów podyplomowych. Był promotorem 7 ukończonych przewodów doktorskich, a obecnie kieruje pracami nad czterema kolejnymi otwartymi przewodami doktorskimi – informuje szpital na Wzgórzu Wolności.


CZYTAJ TAKŻE: Na Kapuściskach stanęły dinozaury. O co chodzi?


Tytuł profesorski został nadany dr Budzyńskiemu już w lutym 2021 roku, lecz 9 listopada w Pałacu Prezydenckim odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia aktów nominacyjnych nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Dodajmy, że tego dnia nominację odebrała także Violetta Grażyna Przech z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, której prezydent przyznał tytuł profesora sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments