Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy ma nowego szefa. To doświadczony śledczy

Dodano: 18.04.2024 | 14:29

Na zdjęciu: Nowy szef Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy został powołany na to stanowisko 8 kwietnia.

Fot. Archiwum

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy ma nowego szefa. – To doświadczony prokurator, który ma wieloletni staż pracy w jednostce – słyszymy. Wiemy już także, ile spraw śledczy prowadzili w minionych dwunastu miesiącach. 

Do zmiany na stanowisku szefa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy doszło 8 kwietnia. Nowym szefem jednostki został prokurator Dariusz Podufalski. – W jednostce prowadził sprawy związane z cyberprzestępczością – mówi Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowa bydgoskiej prokuratury. Prok. Podufalski jest jednym z najbardziej doświadczonych śledczych. – Ma blisko czterdziestoletni staż pracy w prokuraturze, wcześniej m.in. zajmował się informatyzacją pracy prokuratury – słyszymy.

Jak przekazuje na swojej stronie Prokuratura Okręgowa, nowy szef sprawuje także bezpośredni nadzór nad pracami trzech wydziałów: I organizacyjnego, VII budżetowo-administracyjnego i IX samodzielnego działu ds. informatyzacji i analiz. Wiadomo także, że na ten moment zmian nie ma na stanowiskach zastępców – tymi nadal będą Violetta Głowacka i Janusz Bogacz.

Poprzednim szefem jednostki był prokurator Andrzej Milewski, który tę funkcję sprawował od listopada 2018 r. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, prok. Milewski nadal ma pracować w bydgoskiej jednostce i będzie prokuratorem liniowym, zajmującym się m.in. sprawami związanymi z obrotem zagranicznym.

Dotarliśmy także do statystyk Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy i prokuratur rejonowych dotyczących prowadzonych spraw w 2023 roku. – Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy miała w 2023 roku w toku niespełna dwieście prowadzonych spraw – przekazuje nam prok. Adamska-Okońska. W całym okręgu bydgoskim (to osiem prokuratur rejonowych i ośrodek zamiejscowy), wszystkich spraw było niemal 2 700, a ta liczba rośnie. Trzeba mieć na względzie, że prokuratorzy nie prowadzą tylko spraw karnych.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments