Prom Solec – Czarnowo znów zabiera auta. Pytanie, do kiedy
Dodano: 03.07.2023 | 12:49Na zdjęciu: Od tego weekendu Flisak znów zabiera na pokład samochody i motocykle.
Fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
Od 1 lipca prom Flisak z Solca Kujawskiego do Czarnowa znów przewozi auta. Powstaje jednak pytanie, ile jeszcze dni będzie można z niego korzystać.
Uruchomiony pod koniec kwietnia prom łączący Solec Kujawski i Czarnowo co chwilę napotyka na problemy – statek zanotował już dwie awarie, a od 8 czerwca przestał zabierać auta na pokład. We wtorek, 13 czerwca rejsy zostały całkowicie zawieszone z powodu zbyt niskiego stanu Wisły. 17 czerwca Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował jednak o powrocie Flisaka na wiślane wody.
Od połowy czerwca prom, którego pomysłodawcą jest urząd marszałkowski nadal nie zabierał jednak aut (ani motocykli) na swój pokład. Ta sytuacja trwała aż do minionej soboty.
– Poziom Wisły podniósł się na tyle, że pozwala od 1 lipca na kursowanie popularnej przeprawy z samochodami i motocyklami – przekazał Zarząd Dróg Wojewódzkich. Instytucja przypomina, że najbardziej aktualne informacje związane z kursowaniem promu dostępne są w zakładce „kursowanie promu” w serwisie dla kierowców na stronie www-zdw-bydgoszcz.pl
ZDW zaznacza, że kursowanie jednostki – tak jak wszystkich innych jednostek tego typu w Polsce – uzależnione jest od warunków pogodowych i stanu wody wynoszącego od 175 do 375 centymetrów. W czasie okresu próbnego (będzie trwał do końca sierpnia), za który odpowiada wykonawca jednostki – firma Techno Marine, korzystanie z jednostki jest bezpłatne. Rejsy odbywają się według harmonogramu [ZNAJDZIESZ GO TUTAJ].