Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L -0
3C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoProNatura przejmuje od Komunalnika wywozy śmieci na kilku osiedlach. Dwa tygodnie okresu przejściowego
15.02.2021 | 16:40

ProNatura przejmuje od Komunalnika wywozy śmieci na kilku osiedlach. Dwa tygodnie okresu przejściowego

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Od poniedziałku, 15 lutego odpowiedzialność za odbiory odpadów w sektorach: II oraz V przejęła ProNatura wespół ze swoim podwykonawcą - Remondisem.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałek, 15 lutego miejska spółka ProNatura przejęła odpowiedzialność za odbiór i transport odpadów z terenów Nowego Fordonu i północno-zachodniej części miasta. Mieszkańcy do końca miesiąca mogą jednak odczuwać jeszcze skutki procesu zastępowania firmy Komunalnik. „Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość” – apeluje w komunikacie ProNatura.

O konsekwencjach wypowiedzenia umowy Komunalnikowi pisaliśmy już obszernie w ubiegłym tygodniu. Wówczas informowaliśmy, że od drugiej połowy lutego na osiedlach sektora drugiego (Nowy Fordon, Bydgoszcz Wschód, Siernieczek i Brdyujście) oraz piątego (Smukała-Opławiec-Janowo, Piaski, Czyżkówko, Osowa Góra, Okole i Flisy) odbiory odpadów będzie realizowała już ProNatura, która zawarła tymczasową umowę z miastem. Jej podwykonawcą będzie natomiast inna znana spółka zajmująca się odpadami – Remondis.

I to właśnie Remondis w imieniu ProNatury rozpoczął, i to już w pierwszym tygodniu lutego, proces wymiany pojemników na wyżej wymienionych osiedlach. Będzie to ostatnia tak duża operacja wymiany kontenerów na odpady, gdyż od tej pory miasto sukcesywnie będzie podstawiało własne (zakupione przez ProNaturę). Oznacza to, że ewentualna zmiana operatora w danym sektorze nie będzie oznaczała konieczności wymiany pojemników.

Komunalnik zobowiązany jest odebrać swoje pojemniki do końca lutego. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie obowiązywał więc okres przejściowy. „Prosimy o wystawianie pojemników firmy PHU Komunalnik przed teren nieruchomości lub w okolicach wiat śmietnikowych celem umożliwienia ich likwidacji przez firmę PHU Komunalnik” – czytamy w poniedziałkowym komunikacie ProNatury.

Z powodu zmiany firmy wywozowej do końca miesiąca mogą też wystąpić zmiany w terminie odbioru śmieci w stosunku do harmonogramów przekazanych wcześniej przez Komunalnika. Jak przekazała ProNatura, nowe zbiorcze harmonogramy są już dostępne na stronie www.czystabydgoszcz.pl, harmonogramy indywidualne mają być opublikowane wkrótce. „W przedstawionych harmonogramach zbiorczych umieszczono daty odbioru odpadów segregowanych w workach dla zabudowy jednorodzinnej. W przypadku zabudowy wielorodzinnej częstotliwość odbioru nie ulega zmianie” – informuje miejska spółka. I dodaje, że „wszystkie odpady z nieruchomości zostaną odebrane”. „Dokładamy wszelkich starań, aby zmiana firm wywozowych była dla Państwa jak najmniej odczuwalna” – podsumowuje ProNatura.

Zgłoszenia dotyczące odbioru odpadów można przekazywać przez infolinię Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi – tel. 52 58-58-000 lub na adres odpady@um.bydgoszcz.pl.

Pod koniec lutego ma zostać ogłoszony przetarg na realizację usługi odbioru odpadów z sektora drugiego i piątego. Porozumienie ProNatury z miastem obowiązuje do końca maja.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Misio
Misio
11 miesięcy temu

Dzisiaj Komunalnik zwoził Iveco Daily swoje śmietniki z Fordonu. Pa, pa dziadostwu

Marek
Marek
11 miesięcy temu

Pronatura jest śmieciem dla miasta jeśli nie jesteś w tej firmie kierowcą to zarabiasz 2800 brutto za pracę w ciężkich warunkach pogodowych w śniegu mrozie upale

Powiązane treści