Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNE
H 1 • L -1
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
0C
Pt
-4C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIProste zarządzanie domowym internetem na wyciągnięcie… smartfona? To możliwe
19.10.2021 | 13:41

Proste zarządzanie domowym internetem na wyciągnięcie… smartfona? To możliwe

Na zdjęciu: Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania domowego internetu, to brak limitu przesyłu danych.

Fot. nadesłane

Domowy internet to coś, bez czego nie wyobrażamy już sobie codziennego życia. Przy pomocy silnego wi-fi możemy opłacić rachunki, zrobić zakupy online czy też zrelaksować się przy ulubionym serialu. Ważne jest to, że dostęp do sieci możemy uzyskać zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo, a zmiana różnych ustawień może odbywać się za pomocą jednego ruchu palcem. Jak zatroszczyć się o dobry domowy internet oraz efektywne zarządzanie usługami? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Jaki powinien być internet domowy?

Każdy użytkownik sieci może łatwo wymienić co najmniej kilka cech, które powinien posiadać domowy internet, aby doskonale spełniał swoją rolę. Pierwszą z nich jest odpowiednia szybkość przesyłu danych, która gwarantuje niski czas ładowania stron i ściągania plików, a także brak zakłóceń podczas korzystania z telewizji internetowej. Prędkość transferu danych najszybszego w Polsce domowego internetu sięga aż 1 Gb/s!

Drugą ważną wytyczną jest silne wi-fi. Bezprzewodowe korzystanie z internetu stacjonarnego jest bardzo wygodne, ponieważ nie wiąże się z ograniczeniami przestrzennymi. Czasem jednak możesz wyjść z zasięgu sieci (np. wchodząc na wyższe piętro) i nagle utracić połączenie. Jeżeli Twój dom ma wiele kondygnacji lub grube ściany, możesz skorzystać z dodatkowej usługi UPC – wi-fi Booster. To niewielkie urządzenie o nowoczesnym designie pozwala mieć pewność, że internet dotrze nawet do najdalszych zakamarków Twojego domu.

Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania domowego internetu, to brak limitu przesyłu danych. Ta gwarancja, która znajduje się w ofercie UPC, pozwala korzystać z sieci bez obawy zużycia całego transferu przed końcem okresu rozliczeniowego.

Ostatnią ważną wytyczną jest jakość i niezawodność urządzeń. W UPC wszystkie pakiety domowego internetu są obsługiwane przez nowoczesny Modem Giga Connect Box. Daje to jeszcze większą pewność, że korzystanie z silnego wi-fi będzie przebiegało bez zakłóceń, a zasięg sygnału optymalny.

Aplikacja UPC Connect – proste zarządzanie domowym internetem!

UPC Connect umożliwia zarządzanie internetem domowym na wielu płaszczyznach. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon lub inne urządzenie mobilne z dostępem do wi-fi. Ściągnij na nie naszą aplikację i korzystaj z benefitów, które dla Ciebie przygotowaliśmy!

Kontrola urządzeń podpiętych do wi-fi

W każdej chwili możesz sprawdzić, jakie urządzenia mają dostęp do Twojej sieci domowej. Możesz również wstrzymać działanie wi-fi na wybranych urządzeniach.

Udostępnianie internetu stacjonarnego

Gdy odwiedzą Cię goście, możesz łatwo i wygodnie umożliwić im korzystanie ze swojego internetu domowego. Koniec z przepisywaniem wieloznakowych loginów i haseł! Teraz przyjaciele i członkowie rodziny uzyskują dostęp do szybkiego internetu dzięki jednemu Twojemu kliknięciu!

Kontrola rodzicielska

Gdy uznasz, że pora na przerwę, jednym ruchem możesz zablokować sygnał wi-fi na telefonie swojego dziecka. W tak samo łatwy sposób udostępnisz mu internet domowy ponownie.

Łatwy dostęp i zarządzanie kontem

Logowanie do aplikacji UPC Connect odbywa się za pomocą danych z Mojego UPC. Nie musisz pamiętać dodatkowych loginów ani haseł! Jeżeli chcesz zmienić hasło do wi-fi, możesz zrobić to wygodnie z poziomu aplikacji. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza jeżeli Twój modem znajduje się na szafie lub jest zawieszony pod sufitem. Nie musisz szukać na nim naklejki z dotychczasowym hasłem, aby ustanowić nowe. Podobnie jest z nazwą Twojej sieci. Wszystkie te dane możesz zmienić za pomocą swojego smartfona!

Dostęp do hotspotów Wi-Free

W aplikacji znajdziesz mapę hotspotów, które umożliwiają Użytkownikom darmowy dostęp do szybkiego internetu od UPC. Dzięki podłączeniu się do sieci ponad 800 tysięcy hotspotów, możesz odciążyć pakiet gigabajtów w swoim telefonie!

Pomoc techniczna

UPC Connect zawiera bazę pytań i odpowiedzi, dzięki której możesz łatwo rozwiązać swoje problemy techniczne lub dowiedzieć się więcej o naszych usługach. Sprawdź!

Więcej przeczytasz na https://www.upc.pl/internet/kup-internet/.


Podobne wpisy

Powiązane treści