Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Protest egzaminatorów w WORD. Rozpoczął się także w Bydgoszczy

Dodano: 06.07.2022 | 12:16

Na zdjęciu: Protest egzaminatorów rozpoczął się w poniedziałek i rozlał się na cały kraj. W czwartek i piątek nie odbędą się egzaminy w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

Egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy przystąpili w środę (6 lipca) do ogólnopolskiego strajku.

Protest egzaminatorów – jak informuje RMF24.PL – rozpoczął się w poniedziałek (4 lipca) i maksymalnie ma potrwać do końca tego tygodnia. Egzaminy na prawo jazdy odwoływano w całym kraju, jak udało nam się dowiedzieć jutro i w piątek (7-8 lipca) nie odbędą się one w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy i terenowym ośrodku w Inowrocławiu.

– Egzaminatorzy poinformowali, że nie pojawią się w pracy. W czwartek i piątek nie odbędą się egzaminy, przyłączyli się oni do ogólnopolskiego protestu – mówi nam dyrektor WORD w Bydgoszczy Andrzej Gross i dodaje, że dzisiaj egzaminy na prawo jazdy odbywają się normalnie, a informacja o proteście pojawi się także na stronie internetowej ośrodka.

Strajkujący domagają się m.in. poprawy warunków egzaminowania (uzyskania pełnej niezależności w zakresie wyniku egzaminu), ale też podwyżek wynagrodzeń, których wysokość jest na poziomie sprzed niemal piętnastu lat. Protestujący chcą też zmiany systemu koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury.

W ośrodku w Bydgoszczy, jak i terenowym ośrodku w Inowrocławiu pracuje dwudziestu trzech egzaminatorów. Co z osobami, które mają egzaminy na jutro i piątek? – Będziemy starali się minimalizować tę niekorzystną sytuację dla zdających – dodaje Gross i nadmienia, że odbędą się one w najbliższym możliwym terminie, niewykluczone, że także w soboty. – Rozmowy z egzaminatorami są w toku – kończy.

Dziennikarz RMF24.PL Mariusz Piekarski o sytuację pytał szefa resortu infrastruktury. Andrzej Adamczyk nie ukrywał, że ma świadomość oczekiwań podwyżek pensji egzaminatorów. Odpowiedział, że będzie to możliwe, jeżeli podniesiona zostanie opłata za podejście do egzaminu na prawo jazdy. Jak dodał, na razie nie ma informacji, żeby ze strony egzaminowanych była gotowość, by płacić więcej. Z ustaleń dziennikarzy radia wynika, że podczas niedawnego posiedzenia komisji wspólnej rządu i samorządu padła propozycja podniesienia kosztu egzaminu praktycznego na prawo jazdy z obecnej kwoty 140 złotych do 200 zł.

O konieczności podjęcia pilnych działań związanych z podwyższeniem opłat egzaminacyjnych na prawo jazdy apelował już pod koniec 2021 roku Zarząd Związku Województw RP. W jego ocenie, tylko takie rozwiązanie pozwoli na przywrócenie płynności finansowej WORD w całym kraju.

0 0 votes
Article Rating
Protest egzaminatorów w WORD. Rozpoczął się także w Bydgoszczy
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przemyslaw
Przemyslaw
1 rok temu

Ja mogę zapłacić więcej bo to jest odpowiedzialna praca i oni decydują czy możesz już sam wyjechać na ulicę. Sam teraz zacznę robić uprawnienia na kat C i następnie C+E i wiem że to na nich spoczywa odpowiedzialność kto może a kto nie może. Pozdrawiam

Pit
Pit
1 rok temu

Przemysławie czy Ty zdawałeś prawo jazdy ostatnimi czasy czy jeszcze za komuny i tak piszesz zeby sobie tylko napisać? Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy za jakie bzdury potrafią oblać tylko po to zebys zaplacil dodatkowe 140 czy teraz rzekome 200. To jest jedyna grupa zawodowa ktorej bym obcial zarobki za to jacy są. Ja zdałem za drugim razem wiec nie narzekam ale znam ludzi którzy jeżdżą perfekt po zdaniu prawka a na samym egzaminie oblewali. To wywyższanie się egzaminatorów i budowanie otoczki jacy oni nie są wazni. I te polskie cyrki z łukami parkowaniem tyłem. Jeżeli nie pójdę na… Czytaj więcej »

Bbbbb
Bbbbb
1 rok temu

Przecież to żal jest patrzeć ostatnio dziewczyna oblała na płynach słuchajcie na co mi wiedzą gdzie wlać płyn hamulcowy po pierwsze w różnych autach gdzie indziej a po drugie już widzę siebie lejąca płyn i za taką głupotę płacić 200jestem podczas robienia prawo jazdy nie będę się rozpisywać za jakie bzdety jest koniec egzaminów bo to naprawdę jest żenada i jeszcze podwyższenie kwoty śmiech na sali

Jacek
Jacek
1 rok temu

Chyba Obniżki pensji nie podwyżki , ” buta” jaka obowiązuje wśród egzaminatorów nie zna granic , pozatym oblewają za bzdury i nie egzaminują z jazdy tylko z utrudniania ruchu drogowego, jeżdżę od 25 lat i jak bym jeździł tak jak na egzaminie już bym nie żył.

Kazuma
Kazuma
1 rok temu

Byście nauczycieli dobrze i bez oblewania egzaminów , a nie że oblewacie każdego a ciągniecie kokosy za oblanie a jak oblejecie kogoś to sami łamiecie przepisy . Złodziejstwo

Last edited 1 rok temu by Kazuma
Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

Przywrócić lok pzm dać jeszcze innym szansę nie tylko Word w całej Polsce skandal biedny Word wstyd zPolsko

Siofer
Siofer
1 rok temu

Nie powinni zarabiać ani 1 złotówki więcej.

Joanna
Joanna
1 rok temu

Stek bzdur . W Word Bydgoszcz codziennieie odbywa się min 80 egzaminów, proszę sobie przeliczyć dzienny dochód… plus policzyć miesięczny dochód… podchodziłam sporo razy do egzaminu … oblewają na idiotyzmach , jeden egzamin trwa średnio max 5 min … I oni nie mają kasy ??? Śmiech na sali ! Podpowiem również iż tylko egzaminowany ma stosować się do przepisów, oni już nie. Odwołałam się od jednego egz i efekt był taki iż do dnia dzisiejszego ( było to w marcu) nie dostałam odp …. Lepiej przerobić ten budynek na oborę i zatrudnić całe kierownictwo tam !

Maciej
Maciej
1 rok temu

Z tą pełną niezależnością to oni chyba niepoważni są. Tam wręcz przeciwnie, kontrola niezwykle dokładna powinna być, żeby egzaminator nie czuł się panem i władcą. Ja jeżdżę od lat i mam komplet kategorii, ale ktoś ze znajomych niedawno oblał kilka egzaminów na rzeczach, które w żaden sposób nie zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego, a wynikały tylko z widzi mi się egzaminatora

Last edited 1 rok temu by Maciej
Roksana
Roksana
1 rok temu

Sama jestem w trakcie zdania egzaminu i sądzę że 200 zł to jest już przesada płacić jak można oblac na byle głupocie i gdzie inni kierowcy po zdaniu prawka popełniają te same błędy, żenada i tyle. Egzaminatorzy proszę was bądźcie bardziej wyrozumiali dla nas zdających, bo takie podejście do kogoś gdzie Szanowny Pan egzaminator siedzi dumnie obok i jeszcze potrafi rzucić jakimś chamskim tekstem nie pomaga w zdaniu egzaminu.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

A ja moge nasrać im w buty skurwysynom jebanym, jebany polski kurwa kraj, nie dość, że na egzamin czekałem miesiąc kurwa to jeszcze przełożyli o dwa tygodnie jebane kurwy, urzędasy brudasy chuj wam na imieniy