Bydgoszcz
21C
Burze
49% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 21 • L 21
13C
Wt
14C
Sr
9C
Czw
11C
Pt
14C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIProwadził pojazd bez dokumentów i pod wpływem narkotyków. Teraz odpowie za to przed sądem
policja_szubin - Maciej Rejment
15.04.2018 | 14:34

Prowadził pojazd bez dokumentów i pod wpływem narkotyków. Teraz odpowie za to przed sądem

Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn.

Na zdjęciu:

Fot. Maciej Rejment/zdj. ilustracyjne

Podczas kontroli drogowej patrol policji z Barcina zatrzymał 24-letniego kierowcę oraz 25-letniego pasażera. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 kwietnia w Barcinie. Kilka minut po północy funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę samochodu osobowego, którym podróżowało dwóch mieszkańców gminy Janikowo. Okazało się, że kierowca nie posiada przy sobie prawa jazdy oraz dokumentów pojazdu. Ponadto jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem niedozwolonych środków.

W międzyczasie 25-letni pasażer auta próbował zbiec z pojazdu. Policjanci udaremnili próbę ucieczki – podczas przeszukania odkryli, że miał on przy sobie woreczek z suszem roślinnym i metalowy młynek.

Kierowca pojazdu został sprawdzony na testerze narkotykowym Drager DrugTest 5000. Urządzenie wskazało na obecność narkotyków w organizmie. W toku dalszych czynności od mieszkańca Janikowa została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 24-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków, za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 25-latkowi za posiadanie środków odurzających grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści