Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzebudowa dworca Bydgoszcz Zachód. Wyłoniono wykonawcę inwestycji
08.05.2022 | 08:30

Przebudowa dworca Bydgoszcz Zachód. Wyłoniono wykonawcę inwestycji

Na zdjęciu: Tak po remoncie ma prezentować się dworzec Bydgoszcz Zachód.

Fot. PKP S.A. / wizualizacja

Toruńska firma AGAD wykona przebudowę dworca Bydgoszcz Zachód. PKP S.A. poinformowały o wyłonieniu wykonawcy tej inwestycji. 

PKP S.A. dopiero za trzecim razem wybrało wykonawcę inwestycji. Dwa przetargi trzeba było unieważnić, a w trzecim z nich oferty złożyły cztery firmy. Polskie Koleje Państwowe na ten cel przekazały 3,3 mln złotych. W trzecim postępowaniu przetargowym, w którym koperty z ofertami od firm otwarto w połowie lutego br., najtańsza oferta opiewała na 3,7 mln zł, a najdroższe – złożone przez Kor-Pol Invest z Bydgoszczy i warszawską firmę A-Projekt opiewały na ponad 6,9 mln zł.

Kolejowy przewoźnik poinformował, że w przetargu wybrano ofertę, którą złożyło Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD i opiewała ona na kwotę 4,3 mln zł. Najtańsza oferta, którą złożył Zakład Usług Budowlanych Robert Łukasik z Trzemeszna została przez PKP zakwalifikowana jako niepodlegająca ocenie. Zwycięzca postępowania przetargowego będzie miał czterdzieści siedem tygodni na wykonanie prac.

WSZYSTKIE INFORMACJE O REMONCIE DWORCA BYDGOSZCZ ZACHÓD

Planowana od dłuższego czasu przebudowa dworca na trasie kolejowej z Bydgoszczy do Nakła i Piły jest jednym z elementów Programu Inwestycji Dworcowych PKP. Budynek zachowa swoją pierwotną bryłę, ale odnowiona zostanie elewacja i przebudowane będzie także wejście do dworca. – Na elewacji planuje się umieszczenie nowoczesnego zegara – przekazuje Bartłomiej Sarna z wydziału komunikacji PKP.

Znaczące zmiany przejdzie też wnętrze dworca. Całkowicie na nowo zostanie zaaranżowana poczekalnia dla podróżnych: znajdą się w niej ławki, gabloty z rozkładami i elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. – Tuż przy niej zostaną zlokalizowane toalety, które będą wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z dziećmi tj. np. przewijaki – wylicza Sarna.

Przebudowa dworca Bydgoszcz Zachód. Wyłoniono wykonawcę inwestycji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
9 dni temu

No i super. Jeszcze Osową Górę trzeba ogarnąć Fordon i Łęgnowo.

Alixa
Alixa
8 dni temu

Brdyujście i Bydgoszcz Wschód jeszcze.