[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przebudowa torowiska na Perłowej. Będą duże zmiany w ruchu na ulicy Toruńskiej

Dodano: 06.04.2022 | 10:43

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Na ulicy Toruńskiej - na wysokości siedziby MWiK Bydgoszcz - zostanie wytyczone tymczasowe rondo, które umożliwi przejazd na północną jezdnię. Tymczasowo ruch na niej będzie odbywał się w obu kierunkach.

Fot. mat. prasowe / ZDMiKP

Na początku przyszłego tygodnia kierowców czekają duże zmiany w ruchu na ulicy Toruńskiej. Mają one związek z prowadzoną od początku roku przebudową torowiska na ulicy Perłowej.

W poniedziałek, 11 kwietnia rozpocznie się kolejny etap robót związanych z przebudową układu torowego w rejonie skrzyżowania Toruńskiej i Perłowej. Będzie on wymagał zamknięcia fragmentu południowej (w kierunku Łęgnowa) jezdni ulicy Toruńskiej. A konkretnie – odcinka od skrzyżowania z ulicą Spokojną do wjazdu na osiedle Łuczniczki.

W związku z tym na wysokości siedziby Miejskich Wodociągów i Kanalizacji wytyczone zostanie tymczasowe rondo. Umożliwi ono przejazd na północną jezdnię ul. Toruńskiej (kierunek – rondo Toruńskie), gdzie ruch będzie odbywał się tymczasowo w obu kierunkach. Powrót na jezdnię południową zaplanowany jest dopiero na wysokości rozwidlenia Toruńskiej z Nowotoruńską. I tu ważne zastrzeżenie – skręt w lewo w kontynuację ulicy Toruńskiej (rejon ul. Filmowej i ogródków działkowych) będzie niemożliwy.

Drugim istotnym elementem zmian jest organizacja wyjazdu z ulicy Spokojnej. Wyeliminowany zostanie z niej skręt w prawo. Kierowcy jadący w stronę ronda Toruńskiego będą skręcali w lewo w południową jezdnię ul. Toruńskiej (nie będą przejeżdżali – jak zazwyczaj – przez torowisko) i nią dotrą do wspomnianego ronda w rejonie budynku MWiK. Jezdnia południowa będzie służyła także do lokalnych dojazdów – do Osiedla Sześciu Planet, siedziby Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz Zespołu Szkół Spożywczych.

Przebudowa torowiska na Perłowej. Będą duże zmiany w ruchu na ulicy Toruńskiej

Wskutek zamknięcia fragmentu ul. Toruńskiej możliwe będzie rozszerzenie prac o rozjazdy torowe na wysokości ulicy Perłowej. Wcześniej prace na torowisku prowadzącym na górny taras objęły już podbudowę torów oraz fundamentowanie pod słupy. Na miejsce robót zwiezione zostały także podkłady i szyny. Warto dodać, że rozbudowa skrzyżowania Toruńskiej i Perłowej spowoduje powstanie nowych odcinków dróg rowerowych.

Zaplanowane na nadchodzących poniedziałek zmiany będą obowiązywały aż do jesieni. Ruch tramwajów (według aktualnych tras) będzie odbywał się bez zakłóceń.

Przebudowa torowiska w rejonie ulic: Toruńskiej oraz Perłowej jest inwestycją towarzyszącą dla budowy nowych mostów przez Brdę w ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego. Tam również od początku kwietnia nastąpiły zmiany w organizacji ruchu, o których pisaliśmy [TUTAJ].

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
4 miesięcy temu

Może by zwiększyć zatrudnienie o jakieś 100% czyli zatrudnić jeszcze ze trzech robotników.