Bydgoszcz
15C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 17 • L 12
22C
Sr
17C
Czw
19C
Pt
13C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzebudowa ulicy na Błoniu zakończona. Co zmieniło się na Stawowej?
11.12.2020 | 09:16

Przebudowa ulicy na Błoniu zakończona. Co zmieniło się na Stawowej?

Na zdjęciu: Na ul. Stawowej wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Fot. mat. prasowe

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o zakończeniu prac budowlanych na ul. Stawowej. Na odcinku między ul. Broniewskiego a Schulza wybudowana została nowa konstrukcja drogi oraz miejsca parkingowe. Przy okazji wymienione zostało również oświetlenie uliczne.

Termin realizacji prac został wydłużony z powodu – jak wyjaśnia ZDMiKP – wniosków mieszkańców o dodatkowe miejsca parkingowe. Udało się je dobudować dzięki przeniesieniu okolicznych drzew. – Obecnie na ulicy Stawowej liczba miejsc parkingowych jest taka, jak przed rozbudową. Koszt zadania to 1,6 mln złotych – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Tomasz Okoński, który dodaje, że w ramach prac ulicę wyposażono w liczne elementy poprawiające bezpieczeństwo pieszych – progi zwalniające czy nowe oznakowanie. Cała ulica została również objęta strefą ograniczonej prędkości (30 km/h).

Oświetlenie zostało wymienione na odcinku od ul. Madalińskiego do Broniewskiego. Słupy i lampy należące do Enea Oświetlenie zostały wymienione na nowe, LED-owe oświetlenie miejskie. Prace w tym zakresie dobiegają już końca. – Warto przypomnieć, że inwestycje na ul. Stawowej uzupełniają szereg remontów zrealizowanych na Błoniu w ostatnich latach m.in. na ul. Madalińskiego, Broniewskiego i Władysława IV. W ubiegłym roku rozpoczęły się też inwestycje, w których kluczowe jest podnoszenie bezpieczeństwa. Stąd między innymi budowa ronda na połączeniu ul. Stawowej i Broniewskiego oraz instalacja azyli dla pieszych na ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp – wymienia Okoński.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
4 miesięcy temu

Oświetlenia na Stawowej nie ma. Narazie wykopano stare słupy.
Parking przed Przychodnią jest większy bo stawiają na trawniku, którego już prawie nie ma. Takie zachowanie kierowców prowokuje obniżony krawężnik przy jezdni.

Karol
Karol
4 miesięcy temu

Brak oświetlenia a miejsc parkingowych jest mniej niż było przed remontem

Powiązane treści