Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 0
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
5C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzebudowa ulicy na Błoniu zakończona. Co zmieniło się na Stawowej?
Stawowa - zdmikp
11.12.2020 | 09:16

Przebudowa ulicy na Błoniu zakończona. Co zmieniło się na Stawowej?

Na zdjęciu: Na ul. Stawowej wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Fot. mat. prasowe

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o zakończeniu prac budowlanych na ul. Stawowej. Na odcinku między ul. Broniewskiego a Schulza wybudowana została nowa konstrukcja drogi oraz miejsca parkingowe. Przy okazji wymienione zostało również oświetlenie uliczne.

Termin realizacji prac został wydłużony z powodu – jak wyjaśnia ZDMiKP – wniosków mieszkańców o dodatkowe miejsca parkingowe. Udało się je dobudować dzięki przeniesieniu okolicznych drzew. – Obecnie na ulicy Stawowej liczba miejsc parkingowych jest taka, jak przed rozbudową. Koszt zadania to 1,6 mln złotych – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Tomasz Okoński, który dodaje, że w ramach prac ulicę wyposażono w liczne elementy poprawiające bezpieczeństwo pieszych – progi zwalniające czy nowe oznakowanie. Cała ulica została również objęta strefą ograniczonej prędkości (30 km/h).

Oświetlenie zostało wymienione na odcinku od ul. Madalińskiego do Broniewskiego. Słupy i lampy należące do Enea Oświetlenie zostały wymienione na nowe, LED-owe oświetlenie miejskie. Prace w tym zakresie dobiegają już końca. – Warto przypomnieć, że inwestycje na ul. Stawowej uzupełniają szereg remontów zrealizowanych na Błoniu w ostatnich latach m.in. na ul. Madalińskiego, Broniewskiego i Władysława IV. W ubiegłym roku rozpoczęły się też inwestycje, w których kluczowe jest podnoszenie bezpieczeństwa. Stąd między innymi budowa ronda na połączeniu ul. Stawowej i Broniewskiego oraz instalacja azyli dla pieszych na ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp – wymienia Okoński.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KarolGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Gość
Grzegorz

Oświetlenia na Stawowej nie ma. Narazie wykopano stare słupy.
Parking przed Przychodnią jest większy bo stawiają na trawniku, którego już prawie nie ma. Takie zachowanie kierowców prowokuje obniżony krawężnik przy jezdni.

Karol
Gość
Karol

Brak oświetlenia a miejsc parkingowych jest mniej niż było przed remontem

Powiązane treści