[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przeciąganie tira, noszenie auta i spacer farmera. Już w sobotę zawody strongmanów w Bydgoszczy

Dodano: 10.10.2019 | 20:04

Na zdjęciu: Strongmani będą rywalizować w sześciu konkurencjach.

Fot. mat. prasowe

Puchar Polski strongmanów odbędzie się podczas sobotnich Sportowych Dni Otwartych WSG. Na kampusie przy ul. Garbary nie zabraknie kultowych konkurencji, w których rywalizować będą siłacze.

 – Szykują się bardzo ciekawe zawody. Obecnie rywalizacja strongmanów przeżywa drugie życie i staje się na nowo popularna – mówi Mariusz Maren Dąbrowski, który wraz z Wyższą Szkołą Gospodarki i sklepem SFD organizuje zawody podczas „Sportowych Dni Otwartych WSG”. Dwunastu polskich strongmanów zmierzy się w sześciu konkurencjach – będą przeciągać 8-tonowego tira, przenosić auta na plecach, wyciskać belkę, przetaczać oponę o wadze 400 kg oraz podnosić auto marki Porsche. Odbędzie się też bieg z walizkami, czyli kultowy „spacer farmera”.

Zawody najsilniejszych Polaków nie będą jedyną atrakcją tego dnia. Odbędą się też Akademickie Mistrzostwa Wyższej Szkoły Gospodarki, podczas których wyłonieni zostaną najsilniejsi studenci bydgoskich uczelni w wyciskaniu na ławce płaskiej. Studentki zmierzą się z 1/2 ciężaru własnego ciała w przysiadzie. W planach są także klubowe zawody dzieci z WKS ORI, pokazy Stowarzyszenia Sportów Balistycznych „The Barbalians” oraz klubu Husaria Bydgoszcz, a także degustacja fit żywności od sklepu SFD.

Ważnym elementem imprezy będzie akcja charytatywna dla Anastazji Jóźwiak „Uratuj moją rączkę”. – 7-miesięczna dziewczynka urodziła się z wadą rączki. Obecnie zbierane są środki na bardzo kosztowną operację i chcemy w tym pomóc – tłumaczy Dąbrowski. Całość będzie otoczona muzyką i punktami gastronomicznymi.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 12 października na kampusie WSG przy ul. Garbary 2 w Bydgoszczy. Początek o godz. 11:30. MetropoliaBydgoska.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Przeciąganie tira, noszenie auta i spacer farmera. Już w sobotę zawody strongmanów w Bydgoszczy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments