Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzed laty w Fordonie Pałuczanka Żnin grała z Pomorzaninem Serock! Zobacz film z 1992 roku [WIDEO]
pałuczanka żnin
01.04.2020 | 11:12

Przed laty w Fordonie Pałuczanka Żnin grała z Pomorzaninem Serock! Zobacz film z 1992 roku [WIDEO]

Na zdjęciu: Zawodnicy Pałuczanki cieszą się po wygranej w spotkaniu barażowym z Pomorzaninem Serock. Rozegrano je 4 lipca 1992 roku na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Fot. fragment nagrania

Rozgrywki piłkarskie są zawieszone, ale wspomnienia z dawnych lat są wciąż żywe. Prowadzony przez PZPN projekt „Piłka dla wszystkich” przypominał kibicom nagranie z meczu Pomorzanina Serock z Pałuczanką Żnin, rozegranego w lipcu 1992 roku w Bydgoszczy. Na archiwalnym nagraniu można zobaczyć nie tylko piłkarzy obu zespołów, ale też kibiców żnińskiego zespołu czy bankiet po uzyskaniu przez Pałuczankę awansu do klasy okręgowej.

Archiwalny film przedstawia mecz barażowy o awans do klasy okręgowej pomiędzy Pomorzaninem Serock a Pałuczanką Żnin, który został rozegrany 4 lipca 1992 roku na stadionie przy ulicy Sielskiej w bydgoskim Fordonie. Pałuczanka wygrała rozgrywki klasy A, lecz ówczesny regulamin rozgrywek nakazywał rozegranie dodatkowego meczu.

Wraz z drużyną, do Bydgoszczy pojechała liczna grupa kibiców żnińskiej drużyny, która dopingowała swoich zawodników. To pomogło Pałuczance pokonać rywali z Serocka 3:1 i po raz trzeci awansować do klasy okręgowej. Na nagraniu zarejestrowano też fragment uroczystości z okazji awansu z udziałem żnińskich władz samorządowych.

W mediach społecznościowych „Piłka dla wszystkich” zaprezentowano fragment nagrania, znajdującego się w zbiorach MKS Pałuczanki. Całość jest dostępna na YouTube – 1992r. Pałuczanka Żnin – Pomorzanin Serock 3:1, awans do ligi okręgowej

„Piłka dla wszystkich” to projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, promujący amatorską piłkę nożną. Jest on skierowany do osób, które aktywnie realizują swoją piłkarską pasję – grają w piłkę rekreacyjnie i angażują się w nią w swoim wolnym czasie. Inicjatywa ma popularyzować dyscyplinę wśród wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Na kanałach społecznościowych „Piłka dla wszystkich” przedstawiane są inspirujące historie ludzi żyjących futbolem, niezwykłe i zabawne zdarzenia z niższych lig, a także praktyczne wskazówki dla wszystkich, którzy dla przyjemności grają w piłkę oraz uczestniczą w piłkarskich inicjatywach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści