Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoInwestycjePrzed remontem Zamczyska otworzą ulicę w Osielsku
leśna osielsko
03.07.2018 | 10:40

Przed remontem Zamczyska otworzą ulicę w Osielsku

Wiemy, kiedy zostanie otwarta ulica Leśna w Osielsku.

Na zdjęciu: Ulica Leśna łączy Osielsko z Fordonem.

Fot. Google Maps

Przed rozpoczęciem robót drogowych na ulicy Zamczysko nastąpi otwarcie przebudowywanej ulicy Leśnej w Osielsku. Mieszkańcy Fordonu nie będą więc nadkładać drogi, by dojechać do drogi krajowej nr 5.

Wczoraj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił termin zapowiadanego na okres letni remontu kolejnego odcinka ulicy Zamczysko. Firma Kobylarnia wykona nową nawierzchnię jezdni aż do alei Armii Krajowej oraz zamontuje sześć nowych progów zwalniających typu wyspowego. Prace mają zacząć się w przyszły poniedziałek, 9 lipca i potrwać maksymalnie 40 dni.


CZYTAJ WIĘCEJ: Rusza remont kolejnego fragmentu ulicy Zamczysko


Z oczekiwanym remontem wiązał się jednak problem z trwająca od kilku miesięcy przebudową ulicy Leśnej w Osielsku – czyli drogi łączącej ulice Zamczysko i Pod Skarpą z podbydgoską miejscowością. W wyniku zamknięcia Zamczysko mieszkańcy osiedla Eskulapa i pozostałych fordońskich osiedli, którzy chcieliby dotrzeć do drogi krajowej nr 5 musieliby albo kierować się na ulicę Lewińskiego i Kamienną, albo trasą przez Jarużyn czy Strzelce Górne. Wielu mieszkańców obawiało się, że wykonawca przebudowy ulicy Leśnej nie zdąży zapewnić przejezdności na tej drodze.

Gmina Osielsko poinformowała jednak, że już od czwartku, 5 lipca firma Trakcja PRKiI przywróci możliwość przejazdu drogą z Osielska do Fordonu. Odcinek ulicy Leśnej będzie udostępniony dla ruchu, lecz wciąż na nim będą odbywać się prace budowlane, co wiąże się m. in. z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Gmina przekazuje, że opóźnienie w realizacji prac wynika z konieczności usunięcia kolizji z sieciami podziemnymi oraz wykonania dodatkowych przyłączy. Przebudowa Leśnej ma zakończyć się w październiku tego roku.


Powiązane treści