Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePrzedpołudniowy pożar na Górzyskowie. Strażacy uratowali siedem małych psów!
03.05.2017 | 13:57

Przedpołudniowy pożar na Górzyskowie. Strażacy uratowali siedem małych psów!

Zgłoszenie o ogniu w jednym z budynków przy ulicy Juliusza Kossaka dotarło do bydgoskiej straży pożarnej około godziny jedenastej.

Na zdjęciu: Ogień pojawił się w części kuchennej mieszkania.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Trzy zastępy straży pożarnej brały udział w kilkudziesięciominutowej akcji na bydgoskim Górzyskowie. W środowe przedpołudnie w jednym z mieszkań przy ulicy Kossaka 10 pojawił się ogień – informuje serwis Bydgoszcz 998.

Akcja nie należała do najłatwiejszych, gdyż dym wydobywał się z lokalu na ostatnim, trzecim piętrze budynku o nieregularnej bryle. Podjazd wozu z drabiną utrudniały z kolei nieprawidłowo zaparkowane pojazdy blokujące drogę pożarową. Ostatecznie, pojazd udało się wykorzystać, ale wcześniej strażacy dostali się do mieszkania, wyważając drzwi wejściowe.

Jak się okazało, w środku nie było ludzi, ale ratownicy wynieśli z lokalu siedem młodych psów. Czworonogom nic się nie stało, została im podana woda, po czym trafiły pod opiekę sąsiadów nieobecnych lokatorów.

Równolegle, ugaszono źródło pożaru, którym okazało się wyposażenie kuchni, a konkretnie – włączona pralka. Na miejscu pojawiło się również pogotowie gazowe, które miało zbadać, czy w wyniku wysokiej temperatury nie doszło do rozszczelnienia instalacji. W akcji brały udział dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 oraz jeden zastęp reprezentujący JRG Szkoły Podoficerskiej PSP.


Powiązane treści