[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przedsiębiorcy ze Starego Miasta chcą uratować święta. Organizują namiastkę jarmarku

Dodano: 24.11.2020 | 19:32

Na zdjęciu: Namiastka Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego jest organizowana przez kilku staromiejskich przedsiębiorców z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną tegoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny został odwołany. Przedsiębiorcy ze Starego Miasta chcą jednak w miarę obecnych możliwości stworzyć namiastkę świątecznego jarmarku.

Wydarzenie o nazwie „Jarmark! O! Choinka – Ratujemy Święta!” jest organizowane przez Muzeum Mydła i Historii Brudu we współpracy z kawiarnią Parzymy Tutaj (Długa 61), Bistro Restauracja Katarynka (Batorego 4), Herbaciarnią Kawiarnią „ASIA” (Długa 1), Manufakturą Słodyczy – Karmelowa Kraina Bydgoszcz (Długa 31) oraz Folkstar (Mostowa 7). Jarmark odbędzie się w formie spaceru po mieście.

– Jarmark będzie i to w realu! Tyle że w małej skali. Postanowiliśmy, że zorganizujemy, chociaż namiastkę jarmarku. Jarmark O! Choinka! pozwoli nam poczuć trochę ciepłej, cynamonowej atmosfery i zakupić świetne, ręcznie robione geszenki – zachęcają organizatorzy, zapraszając do wyjątkowych miejsc, gdzie przypomnicie sobie miejską atmosferę Świąt.

W przedświąteczne weekendy (27-29.11., 4-6.12. oraz 11-13.12.), w godzinach od 10:00 do 18:00 we wnętrzach lokali znajdą się jarmarkowi wystawcy ze wspaniałym rękodziełem, biżuterią i ozdobami. – Znajdziecie tam gorące napoje, pyszne wypieki i … reżim sanitarny – podkreślają organizatorzy. Liczba wystawców może wzrosnąć – Muzeum Mydła i Historii Brudu na bieżąco będzie informować o nowych wystawcach.

Warto też wspomnieć o inicjatywie Menedżera Starego Miasta i Śródmieścia, który na swoim profilu Facebookowym zachęca do robienia zakupów w centrum Bydgoszczy.

W tym trudnym okresie wielu walczy o przetrwanie. Jedną z takich branż jest handel w centrum. W przeciwieństwie do galerii handlowych nadal możemy tutaj robić zakupy, a z racji mniejszej ilości ludzi mamy komfortowe warunki. Zbliżają się święta, więc jest okazja by wybrać się na spacer po prezenty do centrum. Po drodze można zabrać coś na wynos z lokalnego gastro. Taka namiastka normalnych czasów. Część sklepów oferuje także zakupy przez Internet, więc taki spacer możemy odbyć także wirtualnie – podkreśla menedżer. Pierwsza część listy punktów handlowych na Starym Mieście i Śródmieściu znajduje się w poniżej udostępnionym poście.

W tym trudnym okresie wielu walczy o przetrwanie. Jedną z takich branż jest handel w centrum. W przeciwieństwie do…

Opublikowany przez Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Niedziela, 22 listopada 2020

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments