Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzedsmak młodzieżowego Euro. Polacy zagrają z Ukraińcami
the-ball-488700_1280
18.09.2016 | 09:22

Przedsmak młodzieżowego Euro. Polacy zagrają z Ukraińcami

W czerwcu przyszłego roku Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się w Polsce, a mecze rozgrywane będą m.in. w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Podczas mistrzostw zaprezentują się drużyny z całej Europy.

Fot. wolny dostęp

W czerwcu przyszłego roku Bydgoszcz będzie jednym z miast-organizatorów mistrzostw Europy do lat 21. Polaków wówczas na stadionie Zawiszy nie zobaczymy. Ale szansa na obejrzenie biało-czerwonych w akcji nadarzy się już na początku przyszłego miesiąca.

Reprezentacja Marcina Dorny zmierzy się 6 października (początek o 17:30) w mieście nad Brdą z Ukrainą w towarzyskim meczu będącym jednym z etapów przygotowań do przyszłorocznego młodzieżowego Euro. Cztery dni później Polacy rozegrają jeszcze jeden mecz sparingowy – w Gdyni podejmą Czarnogórców. Przypomnijmy, że będzie to już druga tegoroczna wizyta reprezentacji U-21 w Bydgoszczy – w marcu pokonała ona na obiekcie przy ulicy Gdańskiej Finlandię 1:0 po trafieniu Mariusza Stępińskiego.

W trakcie mistrzostw Europy do lat 21 w Bydgoszczy rozegrane zostaną trzy spotkania fazy grupowej – wraz ze wspomnianą już Gdynią będziemy gościli zespoły rywalizujące w grupie B. Po raz pierwszy w historii młodzieżowego czempionatu weźmie w nim udział dwanaście ekip. Poza gospodarzami pewne występu na polskich boiskach są już kadry Portugalii oraz Danii. Pozostałe nacje nadal rywalizują w eliminacjach, które zakończą się jesienią.

W związku z ME U-21 w Polsce trwa nabór wolontariuszy, którzy w sześciu miastach będą wspierali turniej od strony organizacyjnej – szczegóły dostępne są na stronie www.u21poland.com. Poza Bydgoszczą i Gdynią pojedynki odbędą się w: Krakowie, Tychach, Lublinie i Kielcach. Młodzieżowe Euro rozpocznie się 16 czerwca 2017 roku i potrwa dwa tygodnie.


Powiązane treści