Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiEdukacjaPrzedszkole i żłobek w gminie Białe Błota wznowią funkcjonowanie od początku nowego tygodnia
przedszkole bydgoszcz
14.05.2020 | 21:21

Przedszkole i żłobek w gminie Białe Błota wznowią funkcjonowanie od początku nowego tygodnia

Na zdjęciu: Od początku tygodnia wznowi funkcjonowanie przedszkole i żłobek na terenie gminy Białe Błota.

Fot. Pixabay

Od poniedziałku (18 maja) uruchomione zostaną przedszkole „Wróżka” w Białych Błotach i żłobek „U Misia” w Łochowie. Pracownicy placówek przechodzą badania na obecność koronawirusa.

O otwarciu obu placówek poinformował w czwartek wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator. Jak przekazał białobłocki urząd, decyzja zapadła po przeanalizowaniu danych o zainteresowaniu, które napłynęły do dyrektorów placówek samorządowych.

Od początku nowego tygodnia uruchomione zostaną gminny żłobek integracyjny „U Misia” w Łochowie oraz gminne przedszkole „Wróżka” w Białych Błotach, a wszystkie placówki będą funkcjonowały w ramach reżimu sanitarnego określonego wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Jednocześnie, pracownicy obu placówek przechodzą badania na obecność koronawirusa. – Szczegóły obowiązujących w placówkach zasad bezpieczeństwa przekazywać będą dyrektorzy jednostek – informuje białobłocki urząd.

Od 25 maja wznowione zostanie funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, wraz z zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi klas 1-3. Jednocześnie, Urząd Gminy w Białych Błotach przekazuje, że wszyscy rodzice, którzy nie zdecydują się posłać dzieci do żłobka lub przedszkola od 18 maja, nadal mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego na dotychczasowych zasadach.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści