Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przedszkole w Cielu powstanie! Podpisano umowę na budowę

Dodano: 02.09.2023 | 15:31

Na zdjęciu: Umowę na realizację zadania podpisali wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator oraz przedstawiciel wykonawcy - Dariusz Dorna.

Fot. Urząd Gminy Białe Błota / materiały prasowe

Nad tą inwestycją w gminie Białe Błota długo wisiały ciemne chmury. Aż do piątku, 1 września, kiedy to wójt gminy podpisał umowę z wykonawcą budowy przedszkola przy ul. Kościelnej w Cielu.

Przypomnijmy: białobłoccy urzędnicy musieli unieważnić pierwsze postępowanie przetargowe na realizację tego zadania. W budżecie na ten cel zabezpieczono kwotę 16 milionów złotych, zaś najniższa złożona oferta była o 2 mln zł wyższa. Dopiero drugi przetarg pozwolił na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

To zadanie zrealizuje firma KANROD Dariusz Dorna z Wielenia. W piątek (1 września), w białobłockim urzędzie, wójt Dariusz Fundator oraz wykonawca zadania podpisali umowę na jego realizację. Jak informuje białobłocki urząd, zadanie związane z budową przedszkola przy ul. Kościelnej w Cielu podzielone będzie na trzy etapy: w pierwszym powstanie 5+1 oddziałów, włączając wszystkie pomieszczenia i elementy składowe obiektu umożliwiające pełną funkcjonalność, a w kolejnych dwóch etapach obiekt zostanie rozbudowany o moduły zawierające pozostałe po pięć oddziałów. Budynek zostanie zaprojektowany jako energooszczędny z zastosowaniem niskoemisyjnych źródeł ciepła z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, pompa ciepła) oraz z zastosowaniem systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja).

Inwestycja będzie kosztować brutto niemal 17,5 mln zł, a wykonawca ma czas na jego wykonanie do końca października 2025 roku, z kolei opracowanie projektowe wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, warunków, przedmiaru robót, kosztorysu, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych musi zostać zrealizowane w terminie 9 miesięcy od dnia podpisania umowy.

0 0 votes
Article Rating
Przedszkole w Cielu powstanie! Podpisano umowę na budowę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments