Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przedwyborcza układanka. Kto na listach Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi?

Dodano: 22.02.2024 | 13:12

Na zdjęciu: Koalicja Obywatelska ma we wtorek zaprezentować listy.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Koalicja Obywatelska w czwartek po południu zaprezentuje listy w wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy. Wciąż czekamy także na kandydatów Trzeciej Drogi. Pierwsze nazwiska – choć jeszcze nieoficjalnie – są już znane.

Koalicja Obywatelska w Bydgoszczy wystartuje razem z przedstawicielami Nowej Lewicy – będzie to pierwsza taka sytuacja w historii. W ostatnich kadencjach  oba ugrupowania rządziły wspólnie, ale w formie koalicji. Teraz znajdą się na wspólnych listach.

Wiadomo już oficjalnie, że w okręgu obejmującym między innymi Bartodzieje, Osiedle Leśne i Śródmieście liderem będzie Jakub Mikołajczak, obecny szef klubu radnych. W Fordonie „jedynkę” ma dostać wiceprzewodniczący rady miasta Lech Zagłoba – Zygler, a na kolejnych pozycjach mają znaleźć się Szymon Wiłnicki, Kazimierz Drozd. Czwarte miejsce miała zająć Katarzyna Zwierzchowska, ale wobec odległej pozycji postanowiła zrezygnować ze startu. W dalszej części listy znajdą się Maria Gałęska oraz obecna radna Justyna Polasik. Na ostatnim miejscu na pewno znajdzie się przewodniczący rady osiedla Nowy Fordon Jan Kwiatoń.

Na Błoniu, Szwederowie, Górzyskowie oraz Wzgórzu Wolności listę ma otwierać Elżbieta Rusielewicz. Kandydować będą także Janusz Czwojda, można spodziewać również Roberta Kufla, którego rozważano także do otwarcia jednej z list. Na wysokich pozycjach na pozostałych listach powinni zobaczyć także Monikę Matowską, Annę Mackiewicz

Pojawiały się także informacje, że z list Koalicji Obywatelskiej miałby startować Jan Szopiński na ostatnim miejscu w jednym z okręgów do rady miasta. Wiadomości te zdementował jednak Portal Kujawski. Listę do sejmiku otworzy wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Polska 2050, PSL i Razem

W ramach Trzeciej Drogi wystartuje oczywiście kandydaci Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na tych samych listach mają znaleźć się też przedstawiciele Razem, którzy nie dołączyli do kolegów z Lewicy współpracujących z KO.  W okręgu nr 1 jedynką ma być Marika Miechowicz, która osiągnęła dobry wynik w niedawnych wyborach parlamentarnych. Kobiety mają zresztą otwierać listy w każdym okręgu. W Fordonie przymierzana była do tego Hanna Rzadkosz – Florkowska ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Oprócz niej ma tam kandydować także Maciej Kołodyński, czyli przewodniczący rady osiedla Tatrzańskie.

– Trwają jeszcze ustalenia co do nazwisk na listach. Ogłosimy je w najbliższym czasie – mówi nam osoba z Trzeciej Drogi. O miejsce w sejmiku województwa ma według naszych ustaleń starać się Radosław Rataj.

Wciąż nie wiadomo, czy Joanna Czerska – Thomas będzie kandydować w wyborach prezydenckich jako kandydatka Trzeciej Drogi. Decyzja nie została jeszcze podjęta. Tak czy inaczej, można spodziewać się  jej na wysokiej pozycji na jednej z list do rady miasta.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Donaldos von Tfusk
Donaldos von Tfusk
1 miesiąc temu

Na tych ludzi trzeba oddać swój głos!
Zapewniają naszej partii odpowiednie wyniki głosowań na uchwały przygotowane przez naszych pracowników z urzędów oraz biorą na siebie formalną, rozproszoną i zbiorową odpowiedzialność za to na co wydawane są publiczne pieniądze w Bydgoszczu.
By nam nadal żyło się lepiej!

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Banda darmozjadów. Od Lewa do Prawa.

Zdrowy rozsądek
Zdrowy rozsądek
1 miesiąc temu

Czyli stałe te same gęby ,których nie można odciągnąć od koryta.
Gdzie nowe twarze i nowe spojrzenie .
To samo po lewej i prawej stronie
Dziękuję nie skorzystam.

Marynarz
Marynarz
1 miesiąc temu

Nawigator już zaczyna biegać po jutubach i żenić te swoje opowieści z mchu i paproci…