Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePrzejażdżka na quadach po lesie. Przerwana przez policjantów
23.07.2017 | 16:34

Przejażdżka na quadach po lesie. Przerwana przez policjantów

Tego spotkania kierowcy raczej się nie spodziewali.

Na zdjęciu: Policjanci sprawdzili nie tylko dokumenty, ale również pojazdy, którymi poruszali się mężczyźni.

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy

Trzech mężczyzn powiatu bydgoskiego i inowrocławskiego w sobotę wybrało się na przejażdżkę quadami po lesie w Pieckach. Zauważyli ich policjanci, którzy postanowili skontrolować mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w pobliżu jeziora Jezuickiego. Osoby jadące na quadach zobaczyli policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i terenach przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy podczas patrolu łodzią jeziora. Funkcjonariusze podpłynęli do brzegu i udali się w kierunku kierowców, aby ich wylegitymować.

Kierujący posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami oraz stosowne dokumenty dopuszczające pojazdy do ruchu. Jednak wszyscy za jazdę pojazdem silnikowym po lesie nie będąc do tego uprawnionym i bez zgody właściciela lub posiadacza lasu zostali ukarani mandatami karnymi – informuje asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Ponadto, jak zauważa asp. Duziak, tego typu wykroczenia mieszkańcy Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego zgłaszają na Krajową Mapę Zagrożeń. Od początku tego roku wpłynęło na nią 20 zgłoszeń dotyczących jeżdżenia quadami po lasach.

 


Powiązane treści