Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przejścia przy Zielonych Arkadach i Hermesie pod nadzorem policji. Zatrzymano kilkunastu kierowców [WIDEO]

Dodano: 29.12.2021 | 11:36

Na zdjęciu: Podczas akcji z wykorzystaniem drona policjanci ujawnili dwanaście przypadków wyprzedzania na przejściach lub przed nimi lub omijania pojazdu, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszych.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dwunastu kierowców zatrzymali policjanci z bydgoskiej „drogówki” w ramach kolejnej akcji z użyciem drona. Tym razem obserwowali dzięki niemu zachowanie kierujących w rejonie przejść dla pieszych na Kapuściskach oraz Wzgórzu Wolności.

Funkcjonariusze wytypowali dwa przejścia w rejonie centrów handlowych na ulicy Wojska Polskiego – Hermesa oraz Zielonych Arkad. – Piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa należy do naszych priorytetów. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności podczas jazdy w rejonie przejść – przekonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Efektem działań mundurowych było ujawnienie dwunastu przypadków wykroczeń na wspomnianych wcześniej przejściach. – Dotyczą one przede wszystkim omijania pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym bądź wyprzedzania na przejściach lub bezpośrednio przed nimi – wylicza Kowalska. W dziewięciu przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami. W przypadku trzech kolejnych skończyło się na pouczeniu.

Jak podkreślają policjanci, wielu kierowców w dalszym ciągu nie stosuje się do przepisów w rejonie przejść dla pieszych, stąd w przyszłości będą realizowane podobne akcje. – Pieszy to równoprawny uczestnik ruchu drogowego i też chce być bezpieczny na drodze. Wynika to jednak nie tylko z przepisów ruchu drogowego, ale również wzajemnego zrozumienia i poszanowania wszystkich grup uczestniczących w ruchu – podsumowuje Lidia Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena
Magdalena
1 rok temu

Co za bzdura! Totalnie absurdalny przepis?! Jakie wyprzedzanie jak są dwa pasy i żaden pieszy nie idzie? Znaleźli sobie sposób na nabicie kasy na koniec roku.
Wg policji lepiej gwałtownie hamować i kozę jeszcze wpaść w poślizg żeby zwolnić z50 do prawie zera porażka ??‍♀️

gumiś
gumiś
1 rok temu

Łatwiejszy pieniądz mieliby w wielu miejscach gdzie chronicznie ignorowany jest STOP, i to bez zbędnej zabawy z dronem.

Jukos
Jukos
1 rok temu

Gówno prawda pieszy nie jest uczestnikiem ruchu drogowego, a jak chce być to niech wykupi OC i zna przepisy ruchu drogowego

Piotr
Piotr
1 rok temu

Mam pytanie, które w dobie ogarniającej nas wszędzie inwigilacji i monitorowania wydaje się zasadne. Otóż policja co jakiś czas dokonuje kontroli pojazdów za pomocą dronów unoszących się nad drogami . Nasuwają się pytania : Jakie przepisy to regulują Czy można latać sobie dronem nad miastem Kto wydaje zgodę na akcję z użyciem drona Teraz najważniejsze: Co się może wydarzyć kiedy taki dron z przyczyny błędów człowieka, który go obsługuje, lub kiedy nagle dmuchnie wiatr albo zdarzy się awaria i spadnie na ziemię przed jadącymi pojazdami lub na jakieś auto . Przecież to tykającą bomba latająca nad naszymi drogami, pojazdami, głowami.… Czytaj więcej »

Placek
Placek
1 rok temu

Piotr. Myslisz się. Nie jest to dron z lidla za 300 zł-nie spadnie na Ciebie jak straci zasięg ?, operator to pilot statku powietrznego z uprawnieniami do latania tym ustrojstwem, latajac w tym rejonie pozwolenie dostaje pewnie z wieży kontroli lotów bo lotnisko blisko. Błąd ludzki mogą popełnić jadąc radiowozem i też będą konsekwencje.
Poza tym też nie jestem za inwigilacją i notorycznym wpoeprzaniem się w moje życie.
Pozdrawiam

Piotr
Piotr
1 rok temu

A Policja nie nagrała żadnego rowerzysty który przejeżdża przez przejście?