Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przejście na Kapuściskach pod okiem policji. Słona kara dla kierowcy volkswagena [WIDEO]

Dodano: 05.01.2024 | 10:26

Na zdjęciu: Kierujący volkswagenem miał przekroczony limit punktów karnych, a w dodatku jego pojazd nie miał ważnego przeglądu.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” kolejny raz przyglądali się kierowcom wykorzystując do tego Mobilne Centrum Monitoringu. Tym razem po raz kolejny obserwowali ruch na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych.

Wczoraj (4 stycznia) policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Mundurowi kolejny raz przyglądali się pieszym i kierowcom przy ulicy Wojska Polskiego, obserwując przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania z Kaczyńskiego. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów w rejonie przejść dla pieszych.

Podczas działań policjanci ujawnili sześć wykroczeń popełnionych przez kierowców, które naruszały bezpieczeństwo niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Cztery z nich związane były z przekroczeniem prędkości, a dwa z wyprzedzaniem bezpośrednio przed przejściem dla pieszych – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej komendy.


CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny pożar pod Bydgoszczą. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanych


W tej ostatniej grupie znalazł się kierujący vw golfem, który nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania – jak się okazało nie pierwszy raz w ostatnim czasie. – W związku z powyższym odpowiadał wczoraj w recydywie, a co za tym idzie został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych – dodaje komisarz.

Na tym jednak nie koniec. Sprawdzenie jego danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 21 grudnia 2023 roku wobec mężczyzny sporządzony został wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy w związku z przekroczonym limitem punktów karnych za wcześniejsze wykroczenia w ruchu drogowym. W związku z powyższym zatrzymano mu prawo jazdy. Ponadto, vw nie miał ważnych badań technicznych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
5 miesięcy temu

… przecież tu nie chodziło o karanie pieszych że chodzi jak święta krowa bo nikt go nie będzie gonił bo przecież nie ma na plecach tablicy rejestracyjnej.. tym bardziej jak jest zimno i krawężniki siedzą pozamykane w ciepłych busach Tylko zwyczajnie dobić parę złotych do budżetu i gonić kierowców…