Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przejście z sygnalizacją zamiast kładki. Drogowcy wracają do inwestycji

Dodano: 07.09.2023 | 09:39

Na zdjęciu: Kładka na Wyżynach ma zostać zburzona.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił nowy przetarg na wyburzenie kładki i budowę przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Ogłoszony został nowy przetarg na realizację tej inwestycji.

Inwestycja budzi mieszane uczucia. W konsultacjach społecznych więcej głosów oddano na pozostawienie kładki, ale miasto wsłuchało się w kluczowe w tym przypadku głosy o potrzebach osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Poparcie dla realizacji przejścia wyraziły także rady osiedla Wyżyny i Kapuściska, Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy (obecnie Bydgoski Ruch Miejski), Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy oraz Bydgoska Masa Krytyczna.

Powtórzony przetarg

Poprzedni przetarg na likwidację kładki i utworzenie sygnalizacji świetlnej unieważniono w maju. Wówczas drogowcy planowali przeznaczyć na inwestycję 1,6 miliona złotych, podczas gdy Strabag proponował 5,7 mln, zaś po negocjacjach – 5,2 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Kładka na Wyżynach od początku budziła emocje. Co pisano o niej 40 lat temu?

Wiosną zapowiadano, że być może realizacja prac zostanie podzielona na dwie części – pierwszy przetarg miał zakładać jedynie wyburzenie kładki, a drugi – montaż sygnalizacji. Ostatecznie jednak ponownie rozpisano jedno postępowanie na całą inwestycję.

Najwcześniej w 2024 roku

Termin składania ofert mija 18 września. Wiadomo już, że zmiany na Wyżynach nie nastąpią zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Zakładał on bowiem, że sygnalizacja świetlna zastąpi kładkę do końca 2023 roku.

Tymczasem nawet gdyby teraz udało się wyłonić wykonawcę, to od momentu podpisania umowy będzie on miał 9 miesięcy na wykonanie realizacji. W porównaniu z poprzednim przetargiem, czas wydłużono z 7 miesięcy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
5 miesięcy temu

Idiotyzm! Czyli coś typowego dla ZDMiKP.

Sebastian
Sebastian
5 miesięcy temu

Nieprawdopodobne jak idiotyczne pomysły znajdują poklask w dzisiejszych czasach

Marek
Marek
5 miesięcy temu

Niewiarygodne, jakim trzeba być intelektualnie opóźnionym żeby takie pomysły wprowadzić. Światła co 100 metrów. W urzędzie muszą pracować ludzie z grupą jakąś. Już za komuny wiedzieli, że kładka usprawni połączenie komunikacyjne. Zrobić duży rozbieg i pierdo…ć w ścianę, może coś się ułoży i takie pomysły nie będą przychodzić do głowy.

Andrzej
Andrzej
5 miesięcy temu

Kładka powinna być wyremontowana i służyć dalej kolejne 40 lat. To bezpieczne, bezkolizyjne rozwiazanie przejścia dla pieszych rzadko stosowane bo kosztowne. Czy trzeba ją likwidować? Wykluczone! Pomysł zrodził się w niezdrowych czerepach i tyle.

Radek
Radek
5 miesięcy temu

czy nie lepiej postawić nową kładkę z udogodnieniami dla osób starszych i niepełnosprawnych ? Koszt trochę większy ale zadowoli obie strony