Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 1 • L -2
9C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePrzeładowany tir na DK10. W pojeździe przewożone było… piwo
23.04.2020 | 10:10

Przeładowany tir na DK10. W pojeździe przewożone było… piwo

Na zdjęciu: Kontrola samochodu ciężarowego na DK10 w Karnkowie.

Fot. WITD Bydgoszcz

Funkcjonariusze włocławskiego oddziału Kujawsko-Pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę samochodu ciężarowego, który przewoził piwo. Jak się okazało, pojazd był przeładowany.

Do kontroli doszło w miniony wtorek (21 kwietnia) na odcinku krajowej „10” w miejscowości Karnkowo w powiecie lipnowskim. Funkcjonariusze WITD zatrzymali pojazd, którym przewoźnik drogowy z województwa mazowieckiego wykonywał transport drogowy nakrętek oraz piwa w puszkach z Polski do Norwegii. – Ilość towaru w ładowni pozwalała przypuszczać, że zespół pojazdów jest przeładowany – mówią funkcjonariusze.

Pojazd został skontrolowany i przypuszczenia inspektorów potwierdziły się. Masa całkowita pojazdu po ważeniu wyniosła 45,9 ton – o prawie 6 ton za dużo. – Ponadto dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej ciężarówki wyniósł 26,9 t i przekraczał dopuszczalną wartość o prawie 8 ton – słyszymy w WITD.

Kierowcę pojazdu inspektorzy WITD ukarali mandatem, zaś wobec wobec przewoźnika drogowego zostało wszczęte postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej w wysokości 15000 zł. – Ponadto przewóz został wstrzymany do czasu rozładowania nadwyżki przewożonego ładunku i przywrócenia masy całkowitej oraz nacisków osi zespołu pojazdów do wartości zgodnych z przepisami – kończą przedstawiciele inspekcji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści