Bydgoszcz
18C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 18
22C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
26C
Sob
25C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSport#PrzełamSię! Ice Swimming Bydgoszcz Festival w najbliższą sobotę
Ice Swimming Bydgoszcz Festival
09.11.2018 | 10:29

#PrzełamSię! Ice Swimming Bydgoszcz Festival w najbliższą sobotę

Na zdjęciu: Ice Swimming Bydgoszcz Festival odbędzie się w najbliższą sobotę.

Fot. mat. prasowe

Ponad 150 osób wystartuje podczas pierwszych w historii Bydgoszczy zawodów w zimowym pływaniu na Brdzie. W tym gronie – rekordzistka świata w tej specjalności Hania Bakuniak, która właśnie otrzymała nominację w prestiżowym plebiscycie World Open Water Swimming Association.

W malowniczym otoczeniu Wyspy Młyńskiej oraz bulwarów w rejonie Opery Nova już 10 listopada śmiałkowie zmierzą się z trzema dystansami – sprinterskim, 100-metrowym, a także 450 oraz 1000 metrów. A wszystko to przy temperaturze wody, którą raczej się pije, a nie – w niej pływa. Jak informują organizatorzy, w poniedziałek woda w Brdzie miała jedynie dziesięć stopni. Choć dla osób zaprawionych w bojach zimowego pływania to temperatura… zbyt wysoka. Rekordziści pływali w akwenach, gdzie miała ona około zera!

Zalicza się do nich Hania Bakuniak, 22-letnia bydgoszczanka, która w styczniu podczas międzynarodowych mistrzostw Niemiec w ice swimmingu pobiła rekord świata kobiet w pływaniu na dystansie kilometra. Swój pochód z sukcesami kontynuowała również podczas mistrzostw świata w tej dyscyplinie, które odbyły się w stolicy Estonii – Tallinie. Wywalczyła tam między innymi złoto na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Katalog osiągnięć rozszerzyła o osiągnięcia letnie – pod koniec sierpnia przepłynęła ponad 30-kilometrowy kanał Catalina w USA w czasie nieco ponad 10 godzin.

I to właśnie te dokonania zwróciły na zawodniczkę Polish Ogrodnik Team uwagę WOWSA, czyli Światowego Stowarzyszenia Pływania na Wodach Otwartych. 22-latka otrzymała nominację do tytułu Zawodniczki Roku. Internetowe głosowanie trwa do 1 stycznia na stronie www.WorldOpenWaterSwimmingAssociation.com. Wśród nominowanych jest również koleżanka Bakuniak z zespołu – Aleksandra Bednarek z Łodzi.

Obie już w nadchodzącą sobotę staną obok siebie na Wyspie Młyńskiej, aby rywalizować na dystansie 100 oraz 1000 metrów podczas Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Wraz z nimi – 150 innych specjalistów lub kandydatów na specjalistów od zimowej odmiany pływania.

Początek imprezy zaplanowano na godzinę 10:00. Start do pierwszego wyścigu na 100 metrów odbędzie się symbolicznie o godzinie 11:11 (z racji zbliżającej się rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości). Zawody potrwają około trzech godzin. Wszystkich kibiców zapraszamy zarówno na wspomnianą Wyspę Młyńską oraz na bulwary nad Brdą. Rywalizacja będzie toczyć się na odcinku pomiędzy mostami Solidarności a mostem Sulimy-Kamińskiego.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz, które jest jednym ze sponsorów Ice Swimming Bydgoszcz Festival, a także platforma Aktywna Bydgoszcz. MetropoliaBydgoska.PL jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Wszystkie informacje na temat imprezy organizatorzy na bieżąco przekazują na Facebooku na stronie Ice Swimming Bydgoszcz Festival.


Powiązane treści