Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzerwa w rozgrywkach siatkarskich. Pałac i Visła nie zagrają
Kibice Pałacu Bydgoszcz
12.03.2020 | 14:52

Przerwa w rozgrywkach siatkarskich. Pałac i Visła nie zagrają

Na zdjęciu: Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu nie zagrają w najbliższych dniach z ŁKS Commercecon Łódź.

Fot. Szymon Fiałkowski

Polski Związek Piłki Siatkowej dołączył do innych organizacji i także zawiesił rozgrywki. Wstrzymane do odwołania są mecze PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet i KRISPOL 1 Ligi.

Przerwa w rozgrywkach PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczyna się 12 marca, zaś w KRISPOL 1 Lidze – 15 marca, po rozegraniu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego. Oznacza to, że w pierwotnym terminie nie dojdą do skutku mecze ćwierćfinałowe LSK między ŁKS Commercecon Łódź a Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz oraz spotkania Visły z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (17 marca) i Aluron Virtu CMC Zawiercie (23 marca).

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

Zarząd PLS jednocześnie dodaje, że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji. Dalszymi losami rozgrywek zajmie się Rada Nadzorcza PLS na piątkowym posiedzeniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści