Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H 22 • L 21
16C
Sr
14C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSpada liczba wypożyczeń i nowych użytkowników. Czy to oznacza, że BRA jest w odwrocie?
bra rower miejski garbary bb
10.08.2018 | 06:04

Spada liczba wypożyczeń i nowych użytkowników. Czy to oznacza, że BRA jest w odwrocie?

Dane przedstawił operator roweru - firma BikeU.

Na zdjęciu: Rowery na stacji BRA na Garbarach.

Fot. Błażej Bembnista

Spada liczba użytkowników oraz wypożyczeń Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Z ogólnych danych, które otrzymaliśmy z firmy BikeU – operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego wynika, że tendencja spadkowa utrzymuje się praktycznie od początku tego sezonu. Pod względem liczby wypożyczeń jednośladów rekordowy był maj, kiedy to doszło do 84 426 takich operacji. Najwięcej użytkowników w systemie zarejestrowało się w dwóch pierwszych miesiącach nowego sezonu, tj. marcu i kwietniu – ponad 5,3 tys.

Wakacyjne miesiące nie sprzyjały już rowerowi. O ile w czerwcu liczba wypożyczeń wyniosła 60 923, o tyle w minionym miesiącu rower był wypożyczany przez mieszkańców nieco ponad 51 tysięcy razy. W minionym miesiącu do systemu dołączyło 1 028 nowych użytkowników (w czerwcu było ich 1 070).

Należy jednak pamiętać, że podobne zjawiska można było zaobserwować w poprzednich latach, gdy również w wakacje liczba przejazdów spadała. – W sumie Bydgoski Rower Aglomeracyjny ma 50 446 użytkowników – informuje rzecznik operatora roweru – BikeU, Diana Borowiecka.


Powiązane treści