Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjePrzetarg na wywóz odpadów w gminie Białe Błota. Jedna firma złożyła ofertę
Bydgoszcz, Białe Błota_śmieciarka_odpady_wywóz śmieci_Kujawsko-Pomorskie_Powiat Bydgoski - SF
16.06.2020 | 09:48

Przetarg na wywóz odpadów w gminie Białe Błota. Jedna firma złożyła ofertę

W poniedziałek otwarto koperty w postępowaniu przetargowym.

Na zdjęciu: Jedna firma złożyła oferty w wywozie odpadów komunalnych z gminy Białe Błota.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jedna firma złożyła swoją ofertę w postępowaniu przetargowym na wywóz i zagospodarowanie odpadów z pojemników rozmieszczonych na terenie Gminy Białe Błota.

Temat wywozu odpadów komunalnych w gminie Białe Błota wzbudzał wiele emocji. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, ówczesny operator – firma Taro – złożył oświadczenie woli, aby wycofać się od kontraktu podpisanego z gminą. Dopiero rozmowy wójta gminy Dariusza Fundatora z przedstawicielami Taro uspokoiły sytuację. Od początku tego roku za wywóz odpadów odpowiada bydgoska firma Corimp.

I to właśnie Corimp jako jedyny złożył ofertę w postępowaniu przetargowym, jakie rozpisała gmina. Przetarg dotyczył wywozu i zagospodarowania odpadów z pojemników rozmieszczonych na terenie gminy Białe Błota w okresie od 1 lipca 2020 do 31 grudnia 2021 r. Oferta złożona przez bydgoską firmę opiewa na kwotę niemal 185 tys. zł (w tym roku gmina chce na ten cel przeznaczyć 36,6 tys. zł).

Firma wyłoniona w przetargu miałaby zajmować się obsługą pojemników z opadami komunalnymi (o pojemności 240 i 1 100 litrów). Jeden pojemnik o objętości 240 l miałby zostać postawiony przez budynkiem urzędu gminy przy ul. Arlekina (średnia częstotliwość jego opróżniania to raz w tygodniu). Pozostałe pojemniki o pojemności 1 100 litrów mają zostać rozstawione przy budynkach białobłockiego urzędu przy Szubińskiej 7, 57 (średnia częstotliwość ich opróżniania – trzy razy w tygodniu) i Przemysłowej 8 (raz w tygodniu), na targowisku w Łochowie (raz w tygodniu częstotliwość opróżniania), przy Jeziorze Jezuickim w Białych Błotach (ustawiany miałby być na sezon wiosenno-letni, tj. od 1 kwietnia do 31 października, średnio raz w miesiącu miałby być on opróżniany), Dębinku-Prądkach przy Śluzie (także na sezon wiosenno-letni, raz w miesiącu średnio opróżniany), przy ul. Kasztanowej w Łochowie (przy Śluzie, pojemnik byłby ustawiany w trakcie sezonu wiosenno-letniego i opróżniany średnio raz w miesiącu) oraz przy ul. Patrolowej w Murowańcu, gdzie odpady z pojemnika miałyby być zabierane średnio co dwa tygodnie.

Nowy operator miałby dostarczyć pojemniki w miejsca wskazane w umowie od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści