Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przewozy autobusowe w gminie Koronowo. Samorząd otrzymał dofinansowanie

Dodano: 03.01.2023 | 10:00

Na zdjęciu: Pasażerowie nadal będą mogli korzystać z dwóch linii.

Fot. IN/archiwum

Gmina Koronowo znalazła się wśród beneficjentów Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Dzięki otrzymanym środkom finansowym możliwe będzie kontynuowanie funkcjonowania dwóch linii gminnych, które utworzone zostały w poprzednich latach.

Mowa o linii autobusowej funkcjonującej od 2021 roku na trasie Wiskitno-Wilcze-Łąsko Wielkie-Wierzchucin Królewski-Bieskowo-Koronowo. Autobus kursuje dwa razy dziennie (wykonując tzw. pętlę). Z przystanku Koronowo II (Projprzem) wyjeżdża o godz. 4.55 i 16.40. Kursy odbywają się od poniedziałku do piątku w dni robocze.

Druga linia to Koronowo-Więzowno-Salno-Witoldowo-Gogolinek-Stopka-Koronowo. Utworzona została stosunkowo niedawno, bo w październiku 2022 roku. Z przystanku Koronowo II (Projprzem) autobus wyjeżdża o godz. 6.40 i 15.35 (wykonując pętlę). Tutaj również kursy odbywają się od poniedziałku do piątku w dni robocze.

Gmina Koronowo złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wsparcie finansowe wyniosło ponad 500 tys. zł. W związku z procedurami ww. linie wznowią swoją działalność 9 stycznia.

Ponad 50 milionów złotych wsparcia

Łącznie ramach przeprowadzonego naboru wnioski złożyło 55 organizatorów publicznego transportu zbiorowego na łączną kwotę 50 mln 125 tys. zł. Wszystkie wnioski, co nie zawsze się zdarza, zostały rozpatrzone pozytywnie. Wsparcie finansowe otrzymały 523 linie komunikacyjne.

– W roku 2019 dzięki temu programowi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało odtworzonych 59 linii autobusowych – mówił podczas wręczenia umów wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – W roku 2023 będą to 523 linie autobusowe. To znaczące osiągnięcie – dodał. Wojewoda nadmienił, że rządowe dofinansowanie w ramach tego programu wynosi 3 zł do każdego wozokilometra.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments