Bydgoszcz
8C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 9 • L 7
13C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzy „Astorii” będzie kąpielisko. Także Ty możesz zdecydować z jakimi atrakcjami!
18.07.2017 | 14:18

Przy „Astorii” będzie kąpielisko. Także Ty możesz zdecydować z jakimi atrakcjami!

Ratusz czeka na opinie bydgoszczan.

Na zdjęciu: Astoria przed konsultacjami.

Fot. Materiały prasowe.

Wkrótce zlecona zostanie przygotowanie koncepcji związanej z zagospodarowaniem terenu przy nowym olimpijskim basenie „Astorii”. Przy efektownym obiekcie planowane jest urządzenie również rekreacyjnego kąpieliska. O tym jak będzie ona wyglądać zależeć będzie m.in. od bydgoszczan.

 Budowa olimpijskiej „Astorii” rozpocznie się jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 100 mln zł. Dzięki dobrej sytuacji finansowej miasta została ona skierowana do realizacji mimo uzyskania o połowę mniejszej od wnioskowanej dotacji ze środków Ministerstwa Sportu. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na prace budowlane. Zostanie on ogłoszony jesienią. Zakończenie inwestycji planowane jest najpóźniej  w ciągu 3 lat. Basen olimpijski na „Astorii” będzie wykorzystywany przede wszystkim z myślą o treningach sportowych klubów pływackich, a także uczniów bydgoskich szkół. W nowym obiekcie będą mogły odbywać się zgrupowania klubów sportowych i różnego rodzaju zawody.

 – Zależy mi na tym, by to miejsce nadal pełniło też funkcje rekreacyjne – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Dlatego zlecimy też przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenów przyległych i wprowadzenie tam bogatej oferty rekreacyjnej. Podstawą jest funkcjonowanie basenu odkrytego, który ma pełnić funkcję miejskiego kąpieliska. Zależy mi, by ta przestrzeń spełniała jak najwięcej oczekiwań mieszkańców. Dlatego to w jaki sposób ją wykorzystać będzie przedmiotem dialogu z bydgoszczanami.

 Szczegółowa koncepcja zagospodarowania tego terenu zostanie opracowana w ciągu najbliższych miesięcy. Jeszcze przed ogłoszeniem zamówienia zbierzemy opinie i pomysły mieszkańców. Aby w sposób optymalny zagospodarować otoczenie przyległe do Astorii i bulwarów, uporządkowany zostanie też stan własnościowy sąsiadujących z nią działek. Wstępnie zakłada się stworzenie  terenów rekreacyjnych od Astorii do ul. Unii Lubelskiej. Czekamy na inspirujące zdjęcia i opisy. Na tak rozległej przestrzeni chcemy, by znalazło się miejsce dla każdego, gwarantowało jak najwięcej atrakcji i tętniło życiem też poza sezonem letnim. Na zgłoszenia czekamy do końca wakacji  pod adresem mailowym wim@um.bydgoszcz.pl

 Warto podkreślić, że na etapie prac budowlanych przy basenie olimpijskim realizowane będą roboty  umożliwiające rozpoczęcie zagospodarowania części rekreacyjnej.Teren będzie odpowiednio uzbrojony i wyposażony w niezbędne dodatkowe przyłącza.


Powiązane treści