Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przy hali Łuczniczka powstanie tor do biegów z przeszkodami

Dodano: 19.09.2021 | 11:08

Na zdjęciu: Tor OCR powstanie na piaszczystym boisku przy hali Immobile Łuczniczka.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Przy hali Immobile Łuczniczka powstanie tor OCR. Obecnie trwa przetarg na zaprojektowanie, dostawa i montaż urządzeń służących do aktywnej rekreacji, ale także do przygotowania się na biegi z przeszkodami. Zadanie jest realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt budowy toru OCR w Parku Centralnym został zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki zaangażowaniu głosujących został on przeznaczony do realizacji. – Celem zadania jest stworzenie przestrzeni publicznej zachęcającej młodzież i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu i integracji społecznej – czytamy w opisie. Tor OCR (z angielskiego Obstacle Course Racing) ma służyć nie tylko rekreacji, ale też przygotowaniu do popularnych biegów z przeszkodami, takich jak Terenowa Masakra.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z WRZEŚNIOWEJ EDYCJI TERENOWEJ MASAKRY


15 września urząd miasta ogłosił przetarg na zaprojektowanie oraz wykonanie toru i pozostałych urządzeń do profesjonalnego treningu grupowego na świeżym powietrzu. Powstanie on na terenie istniejącego boiska piaszczystego przy hali widowiskowo-sportowej Immobile Łuczniczka, nieopodal Brdy. Jak czytamy w dokumentacji zamówienia, tor powstanie na powierzchni 225 mkw.

Planuje się, że utworzony tor OCR będzie składał się z wielofunkcyjnej konstrukcji o wymiarach około 4,5 x 9 metrów składającej się m.in. z z obręczy (hot wheels), czterometrowej liny, trapezu, drabinki Salomona, kołowrotka, kołków do przechodzenia z ringami, labiryntu czy „weryfikatora marzeń”, a także niskiej platformy o wymiarach 3 x 6 metrów składającej się z dwóch równoległych torów, na której są przymocowane zróżnicowane chwyty typu: multiringi, kulki i trapez. Ponadto powstanie też ścianka prosta, poręcze łamane oraz równoważnie: łamane i ruchoma.

Oferty w przetargu na projekt i montaż toru można składać do 30 września. Urząd miasta szacuje, że nowa atrakcja zostanie oddana do użytku w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Inicjatorzy powstania toru OCR planują jego rozbudowę o kolejne elementy – w tegorocznej edycji BBO złożyli projekt budowy placu do street workoutu i crossfitu.

0 0 votes
Article Rating
Przy hali Łuczniczka powstanie tor do biegów z przeszkodami
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
2 lat temu

Słyszałem że ma tam powstać kąpielisko.