Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 5 • L 3
2C
Wt
1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPS: Gollob przerwał rehabilitację. Jego stan zdrowia jest bardzo słaby
Tomasz Gollob_ turniej Asy dla Golloba - SF
10.12.2018 | 11:04

PS: Gollob przerwał rehabilitację. Jego stan zdrowia jest bardzo słaby

Na zdjęciu: W październiku odbył się charytatywny turniej Asy dla Tomasza Golloba.

Fot. SF

Przegląd Sportowy donosi o złym stanie zdrowia Tomasza Golloba. Mistrz przerwał rehabilitację i rzadko podnosi się z łóżka.

W ostatnim czasie Gollob przeszedł dwie operacje – usunięcia woreczka żółciowego i zaimplantowania w okolice kręgosłupa specjalnego stymulatora mającego pomóc w walce z bólem. Od drugiego z zabiegów minęło już kilka tygodni, ale nie zaobserwowano dotąd nawet najmniejszej poprawy. Sam Gollob ma już coraz mniej sił do walki, a bóle są tak dokuczliwe, że rzadko przesiada się na wózek inwalidzki, większość czasu spędzając w łóżku.

Jak informuje PS, Gollobowi nie pomagają także tradycyjne leki przeciwbólowe, a podawane w takiej sytuacji leki przeciwpadaczkowe nie są tolerowane przez jego organizm. 47-latek odczuwa mocne bóle neuropatyczne rzadko pojawiające się u pacjentów, porównywane do porażenia elektrycznego. Nie wiadomo, co jest ich przyczyną.

W najbliższą niedzielę ma odbyć się charytatywny turniej piłkarski dla mistrza. Żużlowiec planuje się na nim pojawić, ale ma w pamięci to, co stało się po październikowych Asach dla Golloba. Wtedy pojawił się na stadionie przy ul. Sportowej na pół godziny i przypłacił to zapaleniem oskrzeli. Dlatego teraz ogranicza wyjścia i unika gości.

Bilety niedzielny na turniej w Łuczniczce są jeszcze dostępne w sprzedaży. Wejściówka VIP kosztuje 15 zł, bilet normalny – 10 zł, zaś ulgowy – 6 zł. Cały zysk z organizacji turnieju zostanie przekazany na dalsze leczenie i rehabilitację Tomasza Golloba. Udział potwierdzili przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych. Znaczną część stanowią żużlowcy – m.in. Bartosz Zmarzlik, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Artiom Łaguta, Krzysztof Buczkowski, Janusz Kołodziej czy Grzegorz Zengota. Organizatorami turnieju są Rafał Lewicki, Wojciech Malak i Janusz Borzeszkowski.


Powiązane treści