Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pseudokibic z Błonia trzymał u siebie kilogram narkotyków. Zatrzymała go policja

Dodano: 30.01.2024 | 14:01

Na zdjęciu: U 21-letniego kibica z Błonia znaleziono ponad kilogram różnych narkotyków.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, jednego dnia zatrzymali dwóch mężczyzny, którzy łącznie posiadali ponad trzy kilogramy narkotyków.

W miniony czwartek (25 stycznia) funkcjonariusze bydgoskiego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców przeprowadzili dwie realizacje, podczas których zabezpieczyli łącznie ponad trzy kilogramy środków odurzających. Pierwsza z nich miała miejsce rano na Błoniu.

Tam kryminalni weszli do mieszkania 21-latka. Z ich ustaleń wynikało, że jest to pseudokibic jednego z bydgoskich klubów sportowych. Podczas przeszukania zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. Policjanci przeprowadzili wstępne testy zabezpieczonych substancji, z których wynikało, że jest to marihuana, kokaina, haszysz, grzyby halucynogenne oraz tak zwany kryształ. W związku z tym pseudokibic został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego bydgoskiej policji.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiemy, kto został menadżerem ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz


Drugi zespół wydziału narkotykowego w godzinach popołudniowych postanowił przyjrzeć się bliżej mieszkańcowi gminy Dąbrowa Chełmińska. – Wspólnie z policjantami z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że 47-latek może mieć związek z przestępczością narkotykową. Na jednym z parkingów przy ulicy Grudziądzkiej w Bydgoszczy zauważyli podejrzewanego mężczyznę. Po przedstawieniu powodu wizyty pojechali wraz z nim do miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych zabezpieczyli sporą ilość narkotyków – dodaje Bratz. Tym razem było to ponad dwa kilogramy zabronionych środków, z czego półtora kilograma kryształu, niemal pół kilograma amfetaminy, marihuana oraz 1,5 litra fenyloacetonu, który jest półproduktem w syntezie amfetaminy i metamfetaminy.

Wszystkie zabezpieczone środki trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu następne trzy miesiące tymczasowo spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
2 miesięcy temu

Brawa i szacunek dla bydgoskich policjantów !!! Narkotyki to nie jest szczęście, tylko zło.

Michał
Michał
2 miesięcy temu

Czyżby….może i zło ale jakie siano.. Chociaż pajdy za to dostaną i nie sądzę żeby starczyło im kasy na cały wyrok Adam dostanie z 5 lat tak podejrzewam