Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PSL przedstawia kandydatów do sejmu. „Chcemy być godnym reprezentantem wyborców”

Dodano: 30.08.2023 | 09:38

Na zdjęciu: Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego zostali zaprezentowani podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Fot.

Polskie Stronnictwo Ludowe we wtorkowe (29 sierpnia) popołudnie przedstawiło swoich kandydatów w wyborach, którzy w okręgu bydgoskim będą ubiegać o mandat. Ludowcy idą do wyborów z Polską 2050. – Jesteśmy dla was, chcemy być godnym reprezentantem wyborców – mówi Dariusz Kurzawa.

Przedstawiciele formacji Polska 2050 swoich kandydatów przedstawili w ubiegłym tygodniu podczas briefingu na Wyspie Młyńskiej. Już wcześniej wiadomo było, że jedynką na liście Trzeciej Drogi będzie Norbert Pietrykowski, który reprezentuje ugrupowanie Szymona Hołowni. Dwójkę i trójkę na liście w okręgu bydgoskim mają ludowcy. Z drugiego miejsca startuje Dariusz Kurzawa, a z trzeciego Agnieszka Kłopotek.

Ludowcy swoich kandydatów na liście w okręgu bydgoskim przedstawili podczas popołudniowej konferencji prasowej w biurze przy ul. Dworcowej. – Trzecia Droga to jest rozwiązanie dla Polek i Polaków, to dobra droga dla wyborców, którzy mają dość codziennych walk i szarpaniny między PiS-em i PO – mówi Kurzawa i deklaruje, że w nowej kadencji Trzecia Droga będzie chciała zająć się sprawami ważnymi z punktu widzenia województwa. – To infrastruktura, rolnictwo, ale chcemy też przede wszystkim pamiętać o przedsiębiorcach, zarówno tych na wsi, jak i tych mających firmy w dużych i małych miastach – wylicza.

W ocenie Agnieszki Kłopotek te wybory będą najważniejsze od kilkudziesięciu lat. – To są wybory o tym, czy chcemy, aby w Polsce wróciła praworządność, samorządność. PiS w każdej dziedzinie życia doprowadził do zapaści, a to trzeba naprawić. Te wybory są o nas, o tym, jak będą wychowywane dzieci i czy kobiety będą chciały je rodzić, bo boją się zajść w ciążę – mówi i dodaje, że będzie postulowała o to, aby w każdej gminie był żłobek, a także gabinet ginekologiczny. Kłopotek chce działać także w kierunku rozwoju samorządu, bo w ostatnich ośmiu latach te kompetencje jednostek samorządu zostały zabrane przez rząd, a kolejną ważną kwestią jest wykluczenie komunikacyjne. – Kilkanaście milionów ludzi w Polsce jest nim zagrożone – przyznaje.

Jednocześnie potwierdziły się także wcześniejsze informacje medialne – o parlamentarny mandat na Wiejskiej ubiegać się będą także m.in. szefowa bydgoskich struktur PSL Klaudia Śmigielska-Skutecka oraz związany do niedawna z Porozumieniem Jarosława Gowina, radny Inowrocławia Dobromir Szymański. W wyborach wystartuje także przedstawiciel młodego pokolenia rolników Marcin Mes. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu pełne listy wyborcze Trzeciej Drogi zostaną już oficjalnie zarejestrowane w komisji wyborczej. Trwa także liczenie podpisów pod listą, które już zostały złożone.

 

WYBORY PARLAMENTARNE 2023 – LISTA POLSKI 2050 I POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO W RAMACH TRZECIEJ DROGI W OKRĘGU NR 4 – BYDGOSKIM

1. Norbert Pietrykowski
2. Dariusz Kurzawa
3. Agnieszka Kłopotek
4. Sławomir Drelich
5. Marcin Mes
6. Marika Miechowicz
7. Dobromir Szymański
8. Radosław Rataj
9. Zofia Kozłowska
10. Rafał Schaffrath
11. Tomasz Bagnerowski
12. Żaneta Głowacka
13. Jarosław Słoma
14. Marek Ługiewicz
15. Łukasz Urbański
16. Justyna Pardua
17. Jarosław Lewandowski
18. Violetta Skorupińska
19. Izabela Wierzbińska
20. Leszek Naskrentzki
21. Joanna Borowska
22. Artur Trafas
23. Klaudia Śmigielska-Skutecka
24. Przemysław Sznajdrowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
8 miesięcy temu

To jest zdjęcie z planu filmu WALKING DEAD ?

Jan
Jan
8 miesięcy temu

„W ocenie Agnieszki Kłopotek te wybory będą najważniejsze od kilkudziesięciu lat. – To są wybory o tym, czy chcemy, aby w Polsce wróciła praworządność, samorządność. PiS w każdej dziedzinie życia doprowadził do zapaści, a to trzeba naprawić. „. Boże jakie to odkrywcze o czym ona mówi !? Koryto +.